Юридично бездоганної дати одночасних виборів мера Києва і Київради не існує, - член ЦВК

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Юридично бездоганної дати одночасних виборів мера Києва і Київради не існує, - член ЦВК © golos.ua
Представник Центрвиборчкому упевнений, що для держави було б краще, щоб терміни проведення всіх без винятку чергових місцевих виборів на її території було синхронізовано.

Юридично бездоганної дати одночасного проведення виборів мера Києва і Київради не існує. Про це в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" заявив член ЦВК.

"Питання цілком перейшло у площину політичної доцільності. Вирішити його може лише парламент", - підкреслив представник Центрвиборчкому.

Він нагадав, що чинна Київрада, і колишній мер були обрані на позачергових виборах у травні 2008 року. "За нормами тодішньої редакції Конституції депутати міськради обиралися строком на п'ять років, мер - на чотири роки. Тобто термін повноважень депутатів Київради повинен був закінчитися в 2013 році, для мера - в 2012-у. Однак в 2010 році було відновлено дію Конституції в редакції 1996 року. Термін повноважень з її положеннями становив чотири роки і для депутатів, і для мерів. У лютому 2011-го до Конституції було внесено зміни, за якими термін повноважень і депутатів, і мерів становить п'ять років. Але тільки для тих, кого обрано на чергових виборах", - підкреслив Охендовський.

Він зазначив, що оскільки в 2012 році повноваження мера Києва припинилися достроково, наступні вибори мера, очевидно, повинні бути позачерговими.

"Про дострокове припинення повноважень Київської міської ради поки що, наче, не йдеться. Якщо ж міськрада попрацює весь відведений їй Конституцією термін, наступні вибори депутатів будуть черговими. Що це означає? Це означає, що на наступних виборах депутати Київської міськради будуть обрані на п'ять років, а мер – лише до наступних чергових загальнонаціональних місцевих виборів", - сказав член ЦВК.

Стосовно їх дати, за його словами, також існують дві точки зору: 2015-й або 2014 рік.

"Проект постанови про проведення їх в 2014 році було зареєстровано у Верховній Раді буквально вчора. Обґрунтовано тим, що на момент проведення місцевих виборів у 2010 році діяла Конституція в редакції 1996 року, згідно з якою депутати місцевих рад і міські голови обиралися на чотири роки. Внесені в лютому 2011 року до Конституції норми про п'ятирічний термін повноважень як депутатів місцевих рад і сільських, селищних і міських голів, ретроспективно застосовуватися не можуть. З юридичної точки зору, проведення чергових місцевих виборів у жовтні 2014 року виглядає набагато привабливіше, ніж у жовтні 2015-го. З політичної - все очевидно. Але вирішувати парламенту", - сказав він.

Разом з тим, представник Центрвиборчкому висловив упевненість, що для держави було б краще, щоб терміни проведення всіх без винятку чергових місцевих виборів на її території було синхронізовано.

Докладніше читайте в інтерв'ю Віктора Трегубова з Михайлом Охендовським у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Порошенко високо оцінив свої шанси стати мером Києва

Гриценко готовий балотуватися в мери Києва, якщо Кличко відмовиться

Регіонали мають намір провести вибори в Києві в середині літа

Кличко не виключає своєї участі у виборах мера Києва

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі