ЄС повинен дати Україні середньострокову перспективу членства – Der Spiegel

Поділитися
ЄС повинен дати Україні середньострокову перспективу членства – Der Spiegel ЄС повинен дати Україні середньострокову перспективу членства © РБК-Україна
Європейців лякають радикали, які йдуть на вибори в Україні, але варто звернути увагу, що українці їх не підтримують.

Президент України Петро Порошенко минулого місяця заявив про намір подати заявку на членство в ЄС в 2020 році. Захід на це відреагував дуже в'яло, забувши про свої власні цінності.

Про це пише кореспондент Der Spiegel у Москві Бенджамін Біддер.

Він нагадує, що в преамбулі до Договору про Європейський Союз вказано, що об'єднання створюється на основі гуманістичної спадщини Європи, недоторканності прав людини і історичної необхідності позбутися поділів на континенті.

Але коли Україна заявляє про намір вступити в ЄС, на Заході говорять, що це навряд чи вдасться зробити.

"Ніколи раніше так гучно ніхто не стукав у двері Євросоюзу, а тим більше українці", - пише оглядач.

Він нагадав, що мільйони вийшли на Мадан протестувати проти корумпованого режиму Віктора Януковича під європейськими прапорами.

"Янукович був демократично обраний, але зловживав своєю посадою заради особистого збагачення. Демонстранти вимагати його відставки і зближення з ЄС", - нагадує Біддер.

Він додає, що європейців лякає українська економіка, пограбована Януковичем і олігархами до нього. Крім того, в ЄС занепокоєні через деякі добровольчі батальйони, які складаються з радикальних націоналістів, а також через "праві" радикальні партії на виборах в парламент, які пройдуть в неділю.

"Але всі опитування свідчать про те, що помірковані проєвропейські сили здобудуть перемогу, а не праві популісти. Українці показали дивовижну неприязнь до правих гасел", - йдеться в статті.

Оглядач пише, що вступ до ЄС сьогодні підтримує 60% українців. На шляху до Європи Україні потрібні мільярди євро, а Брюсселю доведеться миритися з невдачами урядів у Києві продовж кількох років. І на такі жертви ніхто не готовий піти в Євросоюзі.

"Але ЄС був заснований на історичному усвідомленні необхідності закінчити поділ континенту. Про це йдеться в преамбулі до Договору про Європейський Союз. Тому час про це згадати і дати Україні середньострокову перспективу членства", - пише оглядач.

В цей же час у Євросоюзі вважають, що в найближчі 5 років жоден партнер ЄС не буде готовий до членства. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі