Топ Новини

Яценюк береться за організацію імпічменту Януковича

23 серпня 2011 в 09:27
Лідер партії «Фронт Змін», народний депутат України Арсеній Яценюк вніс до Верховної Ради проект закону України «Про порядок імпічменту президента України». Законопроект зареєстрований у парламенті 23 серпня під № 9066.

Законопроект передбачає, що ініціювати початок процедури імпічменту президента може 1/5 конституційного складу парламенту (90 народних депутатів), обґрунтувавши таку необхідність в письмовому поданні. Подальша процедура вимагає 226 голосів, як і передбачено Конституцією.

А. Яценюк нагадав, що стаття 111 Конституції України передбачає, що президента можна усунути з поста Верховною Радою в порядку імпічменту в разі вчинення ним державної зради або іншого злочину.

«Відмова України від самостійної політики безпеки та оголошення позаблокового статусу, неконституційне продовження перебування на території Автономної Республіки Крим іноземної військової бази - Чорноморського Флоту Російської Федерації,
 узурпація влади шляхом рішення Конституційного суду про повернення до старої Конституції без волі народу України, неконституційне формування коаліції у Верховній Раді в 2010 році, продовження терміну повноважень Верховної Ради, кримінальні переслідування лідерів опозиції та інакодумців. Чи не є це прямим шкодою суверенітету, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України?» - зазначив Арсеній Яценюк.

Нагадаємо: в квітні 2010 року депутати Львівської міськради вимагали ініціювати процедуру імпічменту президента у відповідність до статті 111 Конституції України після підписання угод про продовження перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...