Топ Новини

Янукович ветував зміни до закону про захист персональних даних

8 листопада 2012 в 09:08
Закон про зміни був повернений з пропозиціями президента, хоча ще вчора стан закону позначався як "направлений на підпис президентові".
22_12_yanukovich086.JPG
Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович ветував прийняті Верховною Радою 2 жовтня зміни (урядовий законопроект №10472-1) в закон про захист персональних даних щодо удосконалення правового регулювання у цій сфері.

Як зазначено на офіційному сайті Верховної Ради, закон про зміни був повернений з пропозиціями президента 24 жовтня 2012 року, хоча ще вчора стан закону позначався як "направлений на підпис президентові", повідомляє ЮРЛІГА.

Текст президентських правок на даний момент відсутня.

Нагадаємо, що прийняття даного закону викликало невдоволення громадськості. Так, спочатку омбудсман попросила президента ветувати зміни через невідповідність Конституції, європейським стандартам у сфері захисту персональних даних і загрози порушення прав і свобод людини.

А потім і Громадська рада при Мін'юсті, УКБС говорили про вето, вказуючи, що закон передбачає необмежене втручання держорганів у діяльність всіх, хто здійснює обробку персональних даних, і нав'язування бізнесу додаткового держрегулювання.

Нагадаємо також, базовий закон про захист персональних даних регулює правові відносини, пов'язані із захистом та обробкою персональних даних і спрямований на захист основних прав і свобод людини та громадянина, зокрема, права на невтручання в особисте життя.

В ході першого засідання у жовтні парламент, крім важливих економічних законів, встиг прийняти декілька десятків поправок до Закону "Про захист персональних даних". Серед іншого, з-під дії закону пропонувалося звільнити діяльність з обробки персональних даних, що здійснюється творчим або літературним працівником, у тому числі журналістом, в професійних цілях, за умови забезпечення балансу між правом на невтручання в особисте життя і правом на самовираження.

Читайте також:

Верховна Рада ввела в Україні електронні паспорти

Українські банки отримають доступ до конфіденційних даних своїх вкладників


Українці обурені передачею своїх персональних даних колекторам

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...