Топ Новини

Янукович ветував закон, що посилює правила реєстрації громадян

13 червня 2012 в 15:14
Низка положень прийнятого Верховною Радою закону, який змінював норми законодавства в сфері прописки і реєстрації, суперечить Конституції. Президент повернув його в парламент.
yanukovich_rompey_barrozu_summit-42.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Президент України Віктор Янукович повернув зі своїми пропозиціями для повторного розгляду парламентом закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні», повідомляє президентська прес-служба.

Президент не підтримав низку запропонованих у законі змін до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Йдеться, зокрема, про зміни, якими вводиться реєстраційний облік місця проживання та місця перебування осіб в Україні - збір, обробка, систематизація та зберігання відомостей про місце проживання і місце перебування всіх осіб в Україні в електронній формі та/або у формі картотек.

Законом пропонується покласти визначення порядку ведення такого реєстраційного обліку на МВС - водночас не визначені мета створення чергової бази даних про все населення України, цілі використання таких даних, а також не передбачені захисні механізми, які б упереджувати несанкціонований доступ до такої бази, зловживання інформацією.

«Таким чином, зазначеними змінами: по-перше, запроваджується збирання та зберігання інформації про особу, а можливо, і використання такої інформації без згоди цієї особи на підставі підзаконного акта, а не закону, як того вимагає стаття 32 Конституції; по-друге, створюється ризик втручання в особисте життя громадян, що заборонено статтею 32 Конституції і не відповідає загальновизнаним міжнародним стандартам у сфері прав людини, закріпленим Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод», - наголошується у повідомлення прес-служби президента.

У зв'язку з цим Янукович запропонував Верховній Раді привести закон у цій частині у безумовну відповідність із нормами Конституції і загальновизнаними міжнародними стандартами у сфері прав людини.

Президент також наголосив на неприпустимості обмеження для осіб, які звернулися за наданням статусу біженця чи додаткового захисту і стосовно яких прийнято рішення про оформлення документів для вирішення їх питання, права проживати у родичів, у готелі, піднаймати житлове приміщення або користуватися житлом, наданим у пункті тимчасового розміщення біженців.

Крім того, Президент не підтримав нововведення, за яким батьки або інші законні представники новонародженої дитини зобов'язані зареєструвати місце її проживання протягом місяця з дня державної реєстрації народження. Глава держави наголосив на необхідності збереження чинного нині порядку визначення місця проживання дітей.

Президент також відзначив необхідність усунення в Законі прогалин, які створюватимуть ризики штучних ускладнень, зловживань під час вирішення на практиці питань реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання осіб.

Читайте також:

 Без вибору можуть залишитися виборці, якщо недооцінити зрослі можливості адмінресурс


Персональні дані - під персональну відповідальність


Рада хоче змусити бажаючих отримати громадянство вчити українську мову

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...