Янукович в Сеулі запропонував поділитися напрацюваннями продовження експлуатації ядерних енергоблоків

27 березня 2012 в 09:34
Президент Віктор Янукович на саміті в Сеулі нагадав, що Україна позбулася високозбагаченого урану на своїй території, і запропонував поділитися напрацюваннями продовження експлуатації ядерних енергоблоків з вичерпаним проектним терміном експлуатації.
h.jpg
Прес-служба

Міжнародне співтовариство має ефективно використати всі наявні можливості співпраці для зміцнення ядерної безпеки. Про це президент України Віктор Янукович сказав під час Сеульського саміту.

«Україна заради досягнення цієї мети буде і надалі активно брати участь у «Глобальній ініціативі щодо зменшення загрози», «Глобальному партнерстві проти розповсюдження зброї і матеріалів масового знищення Групи восьми», «Глобальній ініціативі по боротьбі з актами ядерного тероризму», - підкреслив президент, повідомляє прес-служба гаранта.

Янукович висловив надію, що спільними зусиллями всіх країн вдасться зберегти безпечний світ для майбутніх поколінь.

Янукович також підкреслив, що Україна повністю виконала зобов'язання, які взяла на себе під час Вашингтонського саміту з питань ядерної безпеки у квітні 2010 року - наша держава позбулася високозбагаченого урану на своїй території.

«Реалізуючи зобов'язання, взяті на себе під час Вашингтонського саміту, Україна повністю позбулася високозбагаченого урану, створивши суттєві передумови для гарантування глобальної фізичної ядерної безпеки», - підкреслив глава держави.

Президент також наголосив: Україна зосереджує зусилля на вдосконаленні нормативно-правової бази фізичного захисту ядерних установок і матеріалів, беручи за основу документи МАГАТЕ.

Говорячи про актуальну нині проблему продовження експлуатації ядерних енергоблоків з вичерпаним проектним терміном експлуатації, Янукович зазначив: фахівці багатьох країн розробляють заходи з контролю стану таких об'єктів і підготовки проектних, експлуатаційних рішень, які дозволять відтермінувати виведення цих блоків з роботи.

«Україна володіє значним досвідом у цій сфері, який позитивно оцінило МАГАТЕ. Ми готові до співпраці з усіма зацікавленими країнами в цьому напрямку і будемо раді поділитися власними напрацюваннями», - сказав президент. Він нагадав, що наша держава тісно співпрацює з Японією у справі ліквідації наслідків аварії на АЕС "Фукусіма-1" і готова запропонувати й іншим країнам свій досвід, пов'язаний із ліквідацією наслідків Чорнобильської аварії.

Читайте також:

Багато поганих акторів прагнуть дістати ядерні матеріали, - Обама

Янукович в Сеулі зустрівся з Обамою

Україна повністю позбулася високозбагаченого урану

Україна придбала 10% акцій Міжнародного центру зі збагачення урану

Пристрасті за ураном. До деяких підсумків вашингтонського Саміту з ядерної безпеки

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...