Янукович: Україна і Туркменістан активізують роботу з енергетичних проектів

12 вересня 2011 в 18:56
Україна і Туркменістан домовилися поглибити торгово-економічне співробітництво та активізувати роботу з реалізації енергетичних проектів.
s_trubi.jpg
sibplaz.fis.ru

 "Переговори дуже продуктивні і пройшли в атмосфері повного взаєморозуміння і довіри. Вони торкалися усіх актуальних питань, які є предметом нашого двостороннього співробітництва. Ми висловилися за подальше розширення, поглиблення взаємовигідних українсько-туркменських зв'язків", - сказав президент України Віктор Янукович на прес-конференції в понеділок за підсумками зустрічі з президентом Туркменістану Гурбангули Бердимухаммедовим під час офіційного візиту до Туркменістану.

"Я впевнений, що результати сьогоднішніх переговорів і досягнуті домовленості сприятимуть розширенню та поглибленню співпраці між Україною і Туркменістаном", - підкреслив В. Янукович.
 
"Наше обопільне прагнення до активізації політичних контактів і, в першу чергу, на вищому рівні, я думаю, створять ті умови, які нам варто використовувати для існуючого потенціалу в різних сферах", - переконаний глава української держави.
 
За словами В. Януковича, Україна "бачить реальний потенціал співробітництва" в цілій низці галузей.
 
"Ми бачимо величезний інтерес у таких питаннях, як будівництво енергетичних об'єктів, будівництво електростанцій з використанням сонячної енергії, можливо і вітрової", - сказав він.
 
"У Туркменістані можна застосовувати всі ці технології ... Хоча багато хто розуміє, що енергоносії в Туркменістані на сьогоднішній день не є проблемою, але ви дивитеся в майбутнє", - зазначив В. Янукович.
 
Крім того, президенти обговорили перспективи співпраці в космічній галузі, у сфері інноваційних і нанотехнологій. "Це те, що ми можемо з вами успішно розвивати", - упевнений В. Янукович.
 
Сторони також обговорили тему гуманітарно-культурного співробітництва. В. Янукович висловився за необхідність доручити керівникам міжурядової комісії з економічного співробітництва під час наступного засідання підписати договір і про співпрацю в гуманітарній та культурній сферах.
 
У свою чергу Г. Бердимухаммедов відзначив, що обговорив зі своїм колегою стан та перспективи двостороннього співробітництва, питання регіональної та міжнародної політики. "З багатьох актуальних питань ми демонстрували схожість наших позицій", - сказав Г. Бердимухаммедов.
 
Г. Бердимухаммедов також повідомив, що обговорив зі своїм колегою перспективи співпраці в нафтогазовій сфері, у сфері транспорту, зв'язку та комунікацій, машинобудуванні та сільському господарстві. "Новим напрямком може бути співпраця в сфері туризму", - додав він.
 
Крім того, Г. Бердимухаммедов назвав актуальними питання співробітництва в сфері освіти і науки, а також питання обміну студентами.
 
"Туркменська сторона розглядає як важливий внесок у побудову міцної бази туркменсько-українського партнерства саме довгострокову перспективу, як фундамент у майбутній спільній роботі, що відповідає інтересам як туркменського так і українського народів", - сказав президент Туркменістану.
 
Під час зустрічі Г. Бердимухаммедов відзначив також, що Україна і Туркменістан мають всі можливості вийти на той рівень торговельно-економічних відносин, "який реально відповідає можливостям країн".
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...