Топ Новини

Янукович сподівається переглянути газові контракти з Росією без звернення до суду

3 вересня 2011 в 11:12
Звернення до міжнародних судових інстанцій - крайній захід, до якого може вдатися Україна при вирішенні питання перегляду газових контрактів з Росією. Про це заявив президент України Віктор Янукович в інтерв'ю українським журналістам у Душанбе.
yanukovich__08.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

«Будь-які припущення (з приводу звернення України в суд), які висловлюють політики різних рівнів - будь-то представники виконавчої влади або будь-яких юридичних інститутів - завжди будуть. Ми від цього не захищені, але ці питання (перегляд газових контрактів), я переконаний, що вони будуть вирішуватися на вищому рівні», - сказав В. Янукович.
 
За його словами, в ході переговорів українська сторона стримує свої емоції, оскільки знає, що вони не йдуть на користь справі. «Ми зіткнулися з ситуацією, в якій Україні сьогодні втрачає великі кошти. Ми переконані, що несемо сьогодні зайві витрати. Ми не можемо сидіти і не робити активних дій для того, щоб якось вирішити це питання», - цитує президента його прес-служба.
 
В. Янукович нагадав, що існує дві головні складові в питанні перегляду газових контрактів. Перш за все мова йде про те, що відповідна угода була підписана господарюючими суб'єктами України та Росії без урахування існуючих між двома країнами угод. «А точніше - з порушенням цих угод», - зауважив він.
 
«Але якщо Росія з цим не погодиться, безумовно, ми будемо змушені тоді йти в міжнародний суд. Проте, я сподіваюся, у нас вистачить мудрості знайти спільне рішення - без суду. Я розглядаю суд уже як останню інстанцію, коли будуть вичерпані під час переговорів всі наші можливості», - сказав президент України.
 
Другою складовою, яка повинна враховуватися в питанні перегляду газових контрактів, В. Янукович назвав той факт, що «Нафтогаз Україна» укладав угоду без затверджених урядом повноважень. Правомірність дій у цьому питанні особисто Юлії Тимошенко оцінить суд, підкреслив В. Янукович. «На це питання, я сподіваюся, ми отримаємо відповідь дуже скоро», - додав він.
 
Президент підкреслив, що переговори між Україною та Росією мають продовжуватися. «Ми зобов'язані це питання спільно вирішувати, іншого шляху немає. Але яким чином - час покаже», - сказав він.
 
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...