Топ Новини

Янукович підписав указ про посилення боротьби з тероризмом

8 червня 2012 в 15:18
Прояви терористичного характеру нівелюють «зусилля керівництва держави, спрямовані на модернізацію суспільства». У двотижневий термін до Верховної Ради буде внесено законопроект про додаткові повноваження для силовиків щодо застосування спеціальних технічних засобів для боротьби з тероризмом. До серпня повинна бути розроблена держпрограма установки сучасних систем безпеки та засобів зовнішнього контролю (нагляду).
sbu_silovivki_miliciya_-1.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Після вибухів у Дніпропетровську президент України Віктор Янукович своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 25 травня «Про заходи щодо посилення боротьби з тероризмом в Україну». Контроль за виконанням указу покладено на секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Як наголошується в рішенні РНБО, підвищення рівня терористичної загрози в Україні останнім часом стає надзвичайно серйозною проблемою.

«
Радикально налаштовані сили намагаються використовувати труднощі, пов'язані з накопиченням багатьох нерозв'язаних соціальних проблем, у своїх вузькокорпоративних цілях», - йдеться в рішенні РНБО.

«
Прояви терористичного характеру завдають значної шкоди життю і здоров'ю громадян, нівелюють зусилля керівництва держави, спрямовані на модернізацію суспільства», - наголошується в рішенні.

У зв'язку з цим, різним органам влади доручено посилити боротьбу з проявами тероризму.

- Кабмін посилить заходи з боротьби з тероризмом

Зокрема, Кабінету міністрів доручено в двотижневий термін внести на розгляд Верховної Ради зміни до законів, які нададуть підрозділам, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, додаткові повноваження щодо застосування спеціальних технічних засобів для попередження вчинення злочинів, пов'язаних з терористичною діяльністю.

Також Кабмін повинен підготувати проекти законів:

про протидію екстремізму;

про приватну детективну розшукову діяльність;

про посилення відповідальності за незаконне виготовлення, переробку чи ремонт зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв та їх комплектуючих і складових;

про кібернетичну безпеку України;

Крім того, до 1 серпня 2012 Кабмін повинен розробити державну програму встановлення сучасних систем безпеки, застосування засобів зовнішнього контролю (нагляду) і швидкого реагування.

Силовим відомствам доручено активізувати роботу щодо своєчасного попередження, виявлення, розкриття та розслідування злочинів, пов'язаних з терористичною діяльністю.

Читайте також:

Пшонка заявив про політичні мотиви вибухів у Дніпропетровську

Дніпропетровських політологів підозрюють у всіх вибухах в Україні за останні півроку

Двох шпигунів КНДР в Україну посадили на вісім років

На дніпропетровських терористів поклали відповідальність за ще один вибух

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...