Топ Новини

Янукович не полетів до Путіна через умови вступу до Митного союзу, - джерело

18 грудня 2012 в 09:46
Зустріч двох президентів було перенесено, тому що Київ та Москва так і не змогли досягти згоди з приводу умов приєднання України до окремих положень статуту Митного союзу.
ukraine_russian.jpg
nnm.ru

Київ та Москва так і не змогли досягти згоди з приводу умов приєднання України до окремих положень статуту Митного союзу, тому зустріч голів двох держав була перенесена, повідомило інформоване джерело.

"Каменем спотикання в цьому процесі стало бажання України знайти таку формулу приєднання до окремих положень статуту МС, яка б не суперечила положенням вже парафованої і готової до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, включаючи частини про створення зони вільної торгівлі", - розповіло джерело.

За його словами, по суті Київ шукає можливість захистити економічні інтереси в діалозі з Москвою, не давши Росії можливість заблокувати євроінтеграцію України. "Тому ставки дуже високі і ніхто не хоче з цим поспішати", - підкреслив він.

- Візит Януковича до Москви перенесено

Він також додав, що умови, які запропонувала російська сторона з приєднання Києва до загального механізму Митного союзу, українську сторону не цілком влаштували, тому їй потрібен додатковий час для вивчення цього питання та ретельного обговорення його на експертному рівні.

Як відомо, у вівторок, 18 грудня мав відбутися робочий візит президента України Віктора Януковича до Російської Федерації, однак його було перенесено.

Москва раніше неодноразово пропонувала Києву увійти в Митний союз, обіцяючи натомість енергоносії за пільговими цінами. У відповідь українське керівництво пропонувало співпрацю з МС у форматі "3+1", тобто «часткове приєднання до низки угод». Проте цей варіант не знайшов підтримки з російського боку.

Офіційно Київ тримає курс на європейську інтеграцію. У 2013 році Україна планує підписати з Євросоюзом угоду про асоціацію, частиною якого є положення про зону вільної торгівлі.

Читайте також:

Розмитнена загроза

Москва розраховує, що через два роки Україна буде в Митному союзі

Азаров хоче взаємодіяти і з Митним союзом, і з ЄС

Лукашенко розпереживався за долю України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...