Топ Новини

Янукович доручив Міноборони і Генштабу ЗСУ підготувати «реалістичну» концепцію реформи армії

9 лютого 2012 в 12:09
Військові не повинні сидіти у казармах і марширувати цілодобово - їхнє місце «за штурвалами бойових машин». А тому у найближчому майбутньому президент очікує конкретних реальних дій: «Час розмов про військову реформу минув».
armiya_soldati__DSC6387.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Міністерство оборони і Генеральний штаб ЗСУ повинні спільно підготувати реалістичну Концепцію радикального і ефективного реформування української армії. Як зазначив Президент України Віктор Янукович під час представлення нового керівника оборонного відомства, саме на такий документ він чекає від нового Міністра оборони та начальника Генштабу ЗСУ.

За словами президента, в рамках реформування Збройних Сил має бути підготовлено весь комплекс документів стратегічного оборонного планування.

«Ці документи повинні виходити з політики позаблоковості України, враховувати останні зміни військово-політичної ситуації в регіоні і спиратися на адекватну оцінку наявних ресурсів, у тому числі економічних», - підкреслив Янукович, якого цитує його прес-служба.

Разом з тим, як зазначив у коментарі ZN.UA директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак, стверджувати, що з приходом Дмитра Саламатіна в якості нового міністра оборони ставлення чинної української влади до армії зміниться, і почнеться її активна модернізація, поки немає ані підстав, ані передумов.

На думку ж Януковича, головним результатом такої реформи має стати створення компактних та ефективних Збройних Сил, здатних власними засобами захистити національні інтереси України.

Президент акцентував особливу увагу на необхідності підвищення інтенсивності бойової підготовки військ і навченості особового складу ЗСУ. «Військові не повинні сидіти в казармах і займатися маршируванням на плацах, - сказав Янукович. - Їхнє місце на полігонах, за штурвалами бойових машин - там, де повинна формуватися їхня бойова військова підготовка», - підкреслив він.

За словами президента, всі реформаторські заходи повинні передбачати як один із пріоритетів зміцнення кадрового потенціалу української армії та вирішення соціальних проблем військовослужбовців та їхніх сімей. Він зокрема підкреслив, що очікує від Кабміну практичних кроків щодо вирішення проблеми забезпечення офіцерів житлом та наголосив на необхідності збільшення рівня грошового забезпечення військових.

«У найближчому майбутньому очікую конкретних результатів. Час розмов про військову реформу минув. У своїх практичних справах можете розраховувати на мою всебічну підтримку», - сказав президент, звертаючись до новопризначеного Міністра оборони.

Нагадаємо, що попереднього міністра оборони Михайла Єжеля неодноразово звинувачували в корупції. Зокрема, мова йшла про порушення при оренді військового майна, у харчуванні солдат, проведенні тендерів на закупівлю обладнання, розтраті бюджетних коштів, "розпилі" земель відомства тощо. На підставі журналістських розслідувань про зловживання в армії Генеральна прокуратура порушила низку кримінальних справ.

Читайте також:

Гриценко сумнівається у компетентності нового міністра оборони

Збройна Україна повільно сповзає до числа аутсайдерів: імпортери відмовляються співпрацювати
Збройний мільярд
Найчастіше на експорт Україна продає стару радянську зброю. В Африку «Укроборонпром» — удар по обороноздатності країни

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...