Топ Новини

Янукович затягнув виконання ще одного зобов'язання перед Євросоюзом

12 березня 2013 в 10:56

У ЄС стурбовані тим, що план дій щодо виконання рекомендацій Брюсселя досі не затверджений Януковичем.

Президент Віктор Янукович затягнув виконання ще одного зобов'язання перед Євросоюзом, не затвердивши на минулому тижні порядок виконання рекомендацій ЄС про умови підписання угоди про асоціацію з Україною, пише "Коммерсант-Украина".

Як повідомлялося, під час нещодавнього саміту Україна-ЄС Віктор Янукович пообіцяв європейським колегам підписати указ, який зобов'язує всі органи влади виконувати рекомендації Брюсселя. У документі планувалося врахувати ключові вимоги "списку Фюле" - переліку індикаторів готовності Києва до підписання угоди про асоціацію.

"Президент пообіцяв, що незабаром підпише указ... Нам також обіцяно, що в ньому будуть відображені рішення, прийняті на саміті Україна-ЄС", - заявляв раніше єврокомісар Штефан Фюле. Джерело газети в дипломатичних колах уточнило, що мова йшла про необхідність підписання документа у найкоротші терміни - не пізніше минулого тижня, а його відсутність до сьогоднішнього дня "є приводом для занепокоєння".

Інший співрозмовник уточнив, що проект президентського указу був готовий ще в лютому, однак потім "застряг" на узгодженні в структурних підрозділах адміністрації президента (АП) і Кабінету міністрів, куди він також був переданий на візування. З секретаріату уряду нібито надходили негативні сигнали про перспективи його затвердження.

Офіційний Брюссель уже висловив стурбованість з цього питання. 6 березня глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський провів зустріч з радником президента Андрієм Гончаруком. Той запевнив європейського дипломата, що документ буде підписаний. "Пан Томбінський за підсумками зустрічі був налаштований дуже оптимістично", - повідомило інформоване джерело.

В адміністрації президента запевнили, що глава держави не відмовляється від обіцянок. "Документ проходить останні узгодження. Цілком можливо, що він буде підписаний і оприлюднений наприкінці поточного тижня, - заявив співрозмовник в АП. - Передбачається, що це буде великий, всеосяжний документ. Швидше за все, він буде виданий не як указ, а як розпорядження президента". Зміна запланованого юридичного статусу документа не позначиться на його значущості - президентські розпорядження, так само як і укази, є обов'язковими для виконання.

Експерти нагадують, що 13 лютого уряд затвердив свій план дій у сфері євроінтеграції на 2013 рік, що включає частину пунктів "списку Фюле". "Цілком можливо, що президентське розпорядження буде підготовлено таким чином - документ буде всеосяжним, до нього увійдуть і "індикатори Фюле", і колишні питання. Так, давно ведеться підготовка указів про координацію дій влади у сфері євроінтеграції, про стратегії інформування населення", - відзначив заступник генерального директора Центру ім. Разумкова Валерій Чалий.

Один зі співрозмовників видання стверджує, що на початковому етапі підготовки указу в ньому були враховані всі пункти "списку Фюле", у тому числі що стосуються вибіркового правосуддя. Проте під час доопрацювання документа ситуація могла змінитися. "Найгірше буде, якщо частина індикаторів залишиться за межами як президентського указу, так і урядової постанови", - побоюється Валерій Чалий.

Читайте також:

У Брюсселі вважають, що санкції щодо України не змінять ситуацію в країні

Французькі депутати вимагають заборонити Ахметову і Новінському в'їзд у Євросоюз

До травня Україна повинна показати Євросоюзу, як працює над реформами

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...