Топ Новини

Якщо буде можливість, Росія нападе не тільки на Грузію, а й на інші держави Кавказу, - глава МЗС Грузії

22 червня 2012 в 14:29
У Тбілісі стурбовані тим, що Росія збирається провести навчання «Кавказ-2012» в безпосередній близькості від кордонів Грузії. «Російська політика — це награна демонстрація м’язів, «розпальцовка», можливо, театральщина, але її причини глибинні», - стверджує глава МЗС Грузії Григол Вашадзе.
Gruzia.jpg
perspektivy.info

Міністр закордонних справ Грузії Григол Вашадзе в ексклюзивному інтерв'ю ZN.UA розповів, що не виключає можливості нової військової агресії Росії проти Грузії. На його думку, приводом для військової агресії може стати будь-яке військово-політичне ускладнення в регіоні.

Політик нагадав, що безпосередньо перед російським вторгненням до Грузії Москва проводила військові навчання «Кавказ-2008». «Цього року Росія в безпосередній близькості від наших кордонів збирається провести значно масштабніші навчання «Кавказ-2012». Цей захід, звичайно ж, «зовсім випадково» збігається з нашими виборами…», - підкреслив він.

За словами міністра, Грузія для Росії абсолютно необхідна.

«По-перше, ТОВ «Кремль Inc.» потрібно перекрити шлях, яким ідуть альтернативні поставки енергоносіїв до Європи. По-друге, якщо Росія доб’ється військово-політичного диктату над Грузією, то іншими державами Південного Кавказу вже не потрібно займатися: ти закорковуєш горлечко пляшки, змістом якої є наш суверенітет. І більшість країн регіону перетворюються на держави, позбавлені виходу до моря», - зазначив Вашадзе.

«По-третє, я переконаний, що Кремлю набридло постійно чути посилання на грузинські реформи. Це дратує. Потрібно всім доводити, що в Росії демократія може бути суверенною, з національною специфікою, євразійською, якою завгодно, але тільки не справжньою. Звичайно, демократія в Грузії не ідеальна. Але, їй-богу, працюємо з ранку до вечора, щоб вона такою стала», - сказав він.

«По-четверте, в російського керівництва викликає роздратування незалежний зовнішньополітичний курс країн, які Росія вважає своїм «внутрішнім садком». Ну не має права Грузія або Україна намагатися стати повноправним членом ЄС чи НАТО! Альянс це взагалі як червона ганчірка для бика. Я переконаний: якщо буде можливість, Росія здійснить нову агресію не тільки проти Грузії, а й проти двох інших держав Південного Кавказу.», - заявив глава МЗС Грузії.

«Російська політика — це награна демонстрація м’язів, «розпальцовка», можливо, театральщина, але її причини глибинні. І протистояння Грузії та Росії цілком логічна подія, а не спонтанне явище. Усі пам’ятають війну 2008 року, але забувають, що, починаючи з 1991-го, таких війн було п’ять. І набагато кровопролитніших. Тільки в одній Абхазії загинуло 15 тисяч людей», - підкреслив Вашадзе.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Григола Вашадзе.

Читайте також:

США допоможуть Грузії модернізувати ППО


НАТО закликало Москву відмовитися від визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії

НАТО хоче бачити Грузію членом альянсу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...