Топ Новини

МЗС України просить світ засудити вторгнення "гумконвою" Росії

22 серпня 2014 в 14:07

Україна не виключає можливості спланованих провокацій з боку РФ і "ЛНР". МЗС України закликає всіх міжнародних партнерів приєднатися до "рішучого осуду незаконних і агресивних дій Російської Федерації", яка в черговий раз порушила ключові принципи міжнародного права.

МИД Украины
Андрій Товстиженко, DT.UA

МЗС України підкреслює, що незаконний перетин російським конвоєм українського держкордону свідчить про навмисно агресивний характер дій РФ та є черговим "грубим порушенням" Росією ключових принципів міжнародного права.

Про це йдеться в заяві МЗС України у п'ятницю, 22 серпня.

"Вважаємо цей акт черговим кричущим порушенням Російською Федерацією ключових принципів міжнародного права, зокрема, непорушності кордонів, невтручання у внутрішні справи іншої держави і сумлінного виконання міжнародних зобов'язань", - йдеться в заяві МЗС України, оприлюдненій на сайті відомства.

Як зазначають у відомстві, "незважаючи на всі спроби української сторони, досі не вдалося встановити контакт між Генштабами збройних сил України і РФ", що є критичним для гарантування безпеки проходження конвою.

Українській стороні також невідомо про зміст домовленостей російської сторони з луганськими бойовиками, у зв'язку з цим Україна "не виключає можливості будь-яких спланованих провокацій".

Україна закликає всіх міжнародних партнерів "приєднатися до рішучого засудження незаконних і агресивних дій Російської Федерації".

Повний текст заяви:

"Заява МЗС України у зв'язку з незаконним перетином конвоєм Російської Федерації державного кордону України

22 серпня Російська Федерація, проігнорувавши встановлені міжнародні правила, процедури та досягнуті домовленості, без згоди та супроводження Міжнародного Комітету Червоного Хреста розпочала незаконне ввезення гуманітарного вантажу на територію України.

Попри те, що попередньо служби прикордонного та митного контролю України розпочали оформлення російського конвою, сьогодні вранці українських службовців було заблоковано російськими силами і відсторонено від проведення перевірки решти автомобілів колони, незважаючи на попередні домовленості і те, що їх було попередньо запрошено на територію РФ російською стороною. Ми турбуємося про безпеку наших службовців. Крім того, наразі ані українській стороні, ані МКЧХ не відомий вміст згаданих вантажівок, що викликає особливі побоювання.

Той факт, що російські автомобілі в'їхали на територію України без відповідного прикордонного та митного оформлення і що вантаж не був в установленому порядку переданий представникам Міжнародного Комітету Червоного Хреста, свідчить про навмисний та агресивний характер дій російської сторони.

Як ми раніше наголошували, усю відповідальність за безпеку вантажу несе російська сторона. Звертаємо увагу, що з українського боку було вжито усіх необхідних заходів з метою гарантування безпеки цього вантажу.

З метою запобігання провокацій нами надано всіх необхідних розпоряджень для безпечного пропуску конвою. Однак, попри всі спроби української сторони, досі не вдалося встановити контакт між генштабами збройних сил України та РФ, що є критичним з метою забезпечення безпеки слідування конвою. Звертаємо увагу, що по можливому маршруту слідування вантажу терористи ведуть мінометний вогонь.

Нам також не відомий зміст домовленостей російської сторони з луганськими бойовиками та ми не виключаємо можливості будь-яких спланованих провокацій.

Вважаємо цей акт черговим кричущим порушенням Російською Федерацією ключових принципів міжнародного права, зокрема непорушності кордонів, невтручання у внутрішні справи іншої держави та добросовісного виконання міжнародних зобов'язань.

Закликаємо усіх міжнародних партнерів приєднатися до рішучого засудження незаконних та агресивних дій Російської Федерації."

Як повідомляли раніше, Росія заявила, що не буде чекати дозволу України, і почала ввезення "гуманітарки" самостійно. При цьому зараз замість Червоного Хреста "путінський конвой" супроводжують озброєні бойовики.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...