Топ Новини

Власенко: Прокуратурі не вдалося замкнути Тимошенко у СІЗО - вирішили замкнути в ГПУ

26 травня 2011 в 09:46
Жодне положення чинного законодавства не встановлює місце і коло осіб, у присутності яких підозрюваний чи обвинувачений повинен знайомитися з матеріалами справи, - заявив захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко.
web_Vlasenko_04.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таким чином він прокоментував вимогу Генеральної прокуратури знайомитися зі справою у приміщенні ГПУ, повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".
 
С.Власенко нагадав, що існує чітка норма закону, викладена у статті 218 Кримінально-процесуального кодексу. У ній наголошується, що, по-перше, ознайомлення з матеріалами кримінальної справи - це право обвинуваченого, а не його обов'язок, а по-друге - ознайомлення має відбуватися у «розумні терміни». При цьому, за словами адвоката, обвинуваченого та його захисника не можна обмежувати в часі.
 
«Звичайно, хто може вважати «розумним» термін ознайомлення з 14-ти томами кримінальної справи за 1 день. Або навіть за 15 хвилин. Але при цьому існує усталена практика: у середньому на ознайомлення з 1 томом справи йде приблизно тиждень копіткої роботи з матеріалами», - зазначив С.Власенко.
 
Кожен том кримінальної справи, за його словами, містить приблизно 300 сторінок документів.
 
«Ми ж говоримо не просто про «погортати»: ознайомлення означає уважне читання, аналіз, зіставлення, уточнення, консультації з фахівцями, заявлення клопотань, виявлення нестикувань у матеріалах», - пояснив Сергій Власенко.
 
«Основна мета Генеральної прокуратури - не ознайомити Юлію Тимошенко з матеріалами кримінальної справи. Після того, як їм не вдалося помістити Тимошенко у СІЗО - вони хочуть помістити її хоча б у ГПУ», - переконаний захисник Юлії Тимошенко.

Нагадаємо, згідно із заявою прес-служби Генпрокуратури, слідчий не встановлював екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко та її захиснику час для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи щодо «газових контрактів». Тим не менше, згідно з тою ж заявою, Тимошенко зобов'язана приходити до слідчого для ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...