Вищий спецсуд оголосить рішення щодо касації на вирок Тимошенко у газовій справі 29 серпня

27 серпня 2012 в 12:44
Оголошення повного тексту ухвали колегії суддів Вищого спецсуду за касаційними скаргами на вирок Тимошенко у газовій справі відбудеться 29 серпня о 10.00.

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ оголосить рішення щодо касації захисту екс-прем'єра Юлії Тимошенко на вирок у "газовій справі" 29 серпня о 10.00.

Відповідна інформація оприлюднена 27 серпня на офіційному сайті Вищого спецсуду.

"Оголошення повного тексту ухвали колегії суддів Вищого спецсуду за касаційними скаргами захисника О.Плахотнюка в інтересах засудженої Тимошенко Ю.В. на вирок Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 року і ухвали Апеляційного суду Києва від 23 грудня 2011 року, а також захисників М.Сірого, О.Плахотнюка і учасників судового розгляду С.Власенка, М.Титаренка на окремі ухвали суду першої інстанції та ухвали суду Апеляційної інстанції за цими постановами відбудеться 29 серпня 2012 року о 10.00", - говориться в тексті повідомлення.

На минулому засіданні колегія суддів Вищого спецсуду завершила слухання і віддалилася в дорадчу кімнату. Головуючий суддя Станіслав Міщенко поінформував, що про дату оголошення рішення буде повідомлено окремо.

Держзвинувачення просить Вищий спецсуд залишити чинним вирок Тимошенко за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з РФ -7 років позбавлення волі. У своїй касації адвокат Тимошенко Олександр Плахотнюк просить скасувати вирок, визнати незаконними рішення судів обох інстанцій і закрити справу за відсутністю складу злочину.

Рішення касаційної інстанції набуває чинності з моменту оголошення. Воно може бути оскаржене в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ) тільки в тому випадку, якщо Вищий спецсуд визнає законним рішення судів обох інстанцій і залишить їх чинними.

Якщо ж касаційна інстанція задовільнить скаргу захисту і виправдає екс-прем'єра, то Ю.Тимошенко може опинитися на волі, оскільки щодо інших кримінальних справ, порушених у відношенні до Ю.Тимошенко, немає діючого запобіжного заходу.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

29 грудня 2011 року Апеляційний суд залишив чинним цей вирок, відхиливши всі клопотання захисту; на оголошенні рішення були присутні лише прокурори, захисту екс-прем'єра і самої Ю.Тимошенко не було.

Екс-прем'єр відбуває покарання в Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року, оскільки рішення апеляції набуває чинності з моменту оголошення. 9 травня була вона переведена в ЦКЛ № 5 для проходження курсу лікування. Лікування та реабілітація екс-прем'єра проводяться за рекомендаціями лікарів з берлінської клініки "Шаріте".

Захисник екс-прем'єра Сергій Власенко стверджує, що рекомендації німецьких лікарів та міжнародної медичної комісії про забезпечення 8-ми тижнів без стресу для Ю.Тимошенко не виконуються.

Тим часом, у Харкові проходять судові засідання ще стосовно одного звинувачення, інкримінованого Ю.Тимошенко, яке стосується діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України". На цих засіданнях Ю.Тимошенко також не присутня. Засідання відкладаються через стан здоров'я екс-прем'єра. Брати участь в засіданнях суду у режимі відеоконференції Ю.Тимошенко категорично відмовляється.

Крім того, стосовно екс-прем'єра є й інші звинувачення з боку прокуратури - щодо машин "швидкої допомоги", Кіотського протоколу - які в даний час не передані на розгляд до судів.

Читайте також:

Захист Тимошенко вважає, що всі рішення Вищого спецсуду, окрім скасування вироку, будуть незаконними

Власенко розповів, чому Тимошенко досі не перевели у в'язницю


ЄЕСУ завдала шкоди державі на 30 мільйонів, — СБУ

Прокурор звинуватила Тимошенко в небажанні постати перед судом

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...