Топ Новини

Вибори президента Молдови відкладено: немає кандидатів

14 листопада 2011 в 20:15
Вибори президента Молдови, призначені на 18 листопада, не відбудуться через відсутність зареєстрованих кандидатів. Про це заявив журналістам прем'єр-міністр Молдови, голова Ліберально-демократичної партії Влад Філат.

Після консультацій керівного альянсу "За європейську інтеграцію" з трьома депутатами, які вийшли з партії комуністів і заявили про готовність брати участь у виборах президента, В. Філат сказав, що "не вдалося прийти до компромісу".

"Троє депутатів наполягають на реєстрації незалежного кандидата чи депутата, екс-прем'єра Зінаїди Гречаної. Водночас партії альянсу "За європейську інтеграцію" наполягають на кандидатурі голови Демократичної партії в.о. президента Маріана Лупу. У цій ситуації було прийнято рішення не висувати нікого кандидатом на пост президента", - сказав В. Філат.

Він роз'яснив, що депутати вважають недоцільним висувати кандидата на пост президента, не заручившись підтримкою для його обрання 61 депутата парламенту.

"Немає сенсу висувати кандидата в цій ситуації. Перший тур виборів, очевидно, не відбудеться. Потім почнеться процедура заново. Ще є час для того, щоб прийти до компромісу", - сказав В. Філат.

Незалежний депутат Ігор Додон висловив жаль, що партії альянсу "За європейську інтеграцію" не погодилися з висуненням незалежного кандидата.

"Ми спочатку заявили про готовність брати участь у виборах президента, але не голосувати за кандидата альянсу "За європейську інтеграцію". Мені дуже шкода, що лідери АІЕ наполягають на своєму кандидатові. Ми не маємо наміру своїми голосами приводити до влади когось з лідерів альянсу" , - сказав І. Додон.

Вибори президента Молдови в парламенті були призначені на 18 листопада. Термін реєстрації кандидатів закінчується сьогодні опівночі. У разі якщо кандидат не буде зареєстрований, передбачена друга спроба. Якщо ж президента не буде обрано, нинішній парламент підлягає розпуску, і відбудуться дострокові вибори.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...