Топ Новини

Венеціанська комісія: Тимчасовий суддя Кірєєв не мав права судити Тимошенко

15 жовтня 2011 в 15:12
Венеціанська комісія вважає, що справа колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не повинен був розглядати тимчасовий суддя.
tymosh_25_06_kireev_rodion__5_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Як повідомляє прес-служба Венеціанської комісії, про це йдеться у висновках, прийнятих у суботу, 15 жовтня, на пленарній сесії Комісії у Венеції щодо судової реформи, здійсненої в Україну в липні 2010 року.

"У Венеції було відзначено, що тимчасові судді - ті, хто повинен пропрацювати 5 років до отримання статусу постійних - не є повністю незалежними, оскільки перебувають під наглядом перед отриманням призначення", - наголошується у висновках Комісії.

При цьому підкреслюється, що питання про вирок Тимошенко не належить до компетенції Комісії, однак питання переслідування політиків відповідно до Кримінального кодексу, що реформується українським парламентом, вивчається.

У своєму документі Комісія запропонувала Верховній Раді більш чітко визначити дисциплінарну процедуру проти суддів, яка, на думку членів Комісії, є не до кінця виписаною.

Крім того, європейські експерти висловили зауваження щодо формування складу Вищої ради юстиції і повноважень Верховного Суду України, який відповідно до реформи, перестав бути судом вищої інстанції і не може втручатися в деякі справи.

Нагадаємо, що 11 жовтня суддя Печерського районного суду Києва Родіон Кірєєв засудив Ю. Тимошенко до семи років ув'язнення за перевищення службових повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009 році. Згідно з рішенням суду, також протягом трьох років вона не зможе обіймати державні посади. Крім того, суд постановив стягнути з Ю. Тимошенко збиток, нанесений НАК «Нафтогаз Україна» в розмірі 1,516 млрд грн

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...