Топ Новини

Венеціанська комісія ЄС оцінила спроби влади реформувати прокуратуру: потрібно міняти Конституцію

19 жовтня 2012 в 13:36
Реформа прокуратури в Україні неможлива без зміни Конституції, заявили у Венеціанській комісії після оцінки законопроекту "Про прокуратуру".
прокуратура
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Повноцінна реформа прокуратури в Україні неможлива без внесення змін до чинної Конституції, стверджує Венеціанська комісія Ради Європи.

- Дискусії навколо Закону «Про прокуратуру»


Мова про це йде в оприлюдненій Венеціанською комісією оцінці законопроекту "Про прокуратуру", розробленому комісією зі зміцнення демократії та верховенства права. Дана оцінка була прийнята на пленарній сесії комісії у Венеції 12-13 жовтня.

У загальному висновку комісія стверджує, що розглянутий законопроект про прокуратуру є "важливим кроком вперед у сфері реформування прокуратури в Україні для того, щоб привести її у відповідність з європейськими стандартами". "Він переслідує мету припинити контролюючу роль прокурорів. В той же час цілком очевидно, що провести повноцінну реформу прокурорської служби в Україні буде важко без того, щоб внести необхідні зміни до чинної Конституції", - стверджує Венеціанська комісія.

Крім того, на думку комісії, у законопроекті також є "декілька невирішених питань, які повинні бути уточнені". В оцінці вказані всі статті законопроекту, які підлягають уточненню.

Венеціанська комісія нагадує, що і раніше критикувала українську прокуратуру у своїх попередніх оцінках, відзначаючи, що знаходить функції прокуратури такими, що значно перевищують обсяг функцій, які повинна мати прокуратура в демократичному суспільстві. "Комісія також нагадувала українській владі, причому неодноразово, що вона повинна виконати свої зобов'язання змінити роль прокуратури для того, щоб привести її у відповідність з міжнародними стандартами. В демократичній країні немає необхідності, щоб прокуратура грала таку сильну роль у цій сфері, і це було повторено кілька разів в різних оцінках Венеціанської комісії", - підкреслюється в оцінці.

При цьому комісія вважає, що мета обмежити контролюючу силу прокурорів виправдана і перебуває у відповідності з європейськими стандартами.

У той же час, як вказує Венеціанська комісія, перешкоди залишаються в Конституції. У зв'язку з цим комісія наводить у приклад статтю 122 Конституції, яка говорить про те, що парламент може висловити недовіру генеральному прокуророві України. "Він не є членом уряду, отже парламент не повинен мати права висловити недовіру, це є суто політичним інструментом. Прокурор може бути відправлений у відставку тільки за звинуваченням у серйозних порушеннях після справедливого розгляду. Формулювання статті 122 Конституції повторюється і у статті 8 законопроекту і демонструє , як конкретні положення чинної Конституції продовжують блокувати прийняття законодавства щодо прокуратури, яке може привести її у відповідність з європейськими стандартами", - констатує комісія.

Запит щодо проведення оцінки Венеціанської комісії законопроекту надійшов 1 лютого нинішнього року від моніторингового комітету ПАРЄ.

Читайте також:

Реформа прокуратури: рівняння з кількома невідомими

Президент схвалив посилення повноважень адвокатів

В Україні з'явиться бюро з розслідування злочинів чиновників, суддів і міліціонерів

Опозиція планує ліквідувати Конституційний суд

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...