Топ Новини

ВАС розгляне справу про повторне голосування Радою пенсійного закону

27 вересня 2011 в 09:51
Вищий адміністративний суд України відкрив провадження у справі за позовом лідера партії «Фронт Змін» Арсенія Яценюка про визнання протиправними дій Верховної Ради під час повторного розгляду закону щодо реформування пенсійної системи. Про це повідомила прес-служба партії.

В ухвалі ВАСУ щодо відкриття провадження від 21 вересня зазначається, що за формою та змістом позов А.Яценюка відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України. Суд запропонував Верховній Раді у 5-денний строк надати свої заперечення проти позову, а також всі документи і матеріали, пов’язані з його розглядом.

Адміністративна справа розглядатиметься ВАСУ в складі п’яти суддів.

«Закон, яким позбавили 10 мільйонів пенсіонерів підвищення пенсій, було прийнято з грубими порушеннями. І вперше в історії українського парламенту й судової системи будуть встановлені протиправні дії Верховної Ради під час процедури голосування», - прокоментував рішення суду Арсеній Яценюк.

20 вересня лідер «Фронту Змін» подав до ВАСУ позов, в якому вимагає визнати протиправними дії парламенту під час повторного розгляду закону «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» 6 вересня, який було ухвалено 8 липня.

На засіданні було порушено норму регламенту, яка допускає усунення неузгодженостей та неточностей у прийнятому законі лише за пропозицією голови Верховної Ради. Втім 6 вересня відбувалося внесення змістовних поправок, що забороняється Регламентом. Таким чином голова Верховної Ради Володимир Литвин порушив принцип верховенства права і, свавільно трактуючи положення статті 131 Регламенту, вніс на розгляд Верховної Ради ухвалений закон.

Як відомо, закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» був підписаний президентом Віктором Януковичем та набуде чинності з 1 жовтня 2011 року.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...