Топ Новини

В ОБСЄ розкритикували мовний закон, який «зосереджується винятково на просуванні російської мови»

26 липня 2012 в 07:20
Проект закону про мовну політику, на думку верховного комісара у справах національних меншин ОБСЄ, не передбачає врегулювання мовного питання в Україні таким чином, щоб це відповідало правам національних меншин згідно з міжнародними стандартами, зосереджується винятково на просуванні російської мови і не надає гарантій тим, хто розмовляє державною мовою.
OSCE_OBSE_ukr_ukraine_flag.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Верховний комісар у справах національних меншин ОБСЄ Кнут Воллєбек розкритикував закон про державну мовну політику. Про це повідомила прес-служба «Фронту змін».

У своєму листі він зазначав, що проект закону не передбачає врегулювання мовного питання в Україні таким чином, щоб це відповідало правам національних меншин згідно з міжнародними стандартами, зосереджується винятково на просуванні російської мови і не надає гарантій тим, хто розмовляє державною мовою.

Як відомо, Верховна Рада 3 липня прийняла в цілому скандальний закон про основи державної мовної політики, який розширює права російської мови.

Опозиціонери, ряд експертів і громадських активістів переконані, що цей законопроект розширює сферу офіційного застосування російської мови, практично прирівнюючи її до державної.

З 3 липня в Києві біля Українського дому триває акція проти ухвалення закону про мови.

Читайте також:

Спікер підпише закон про мови до кінця липня, Янукович — до 20 серпня

Азаров заявив, що Шевченко писав на «малоросійській мові»

Закон про мови не повинен служити розбрату, — митрополит Володимир

У регіоні ОБСЄ не повинно бути політичних ув’язнених, — резолюція по Україні

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...