В Ісландії на референдумі проголосували за конституцію, написану звичайними громадянами

22 жовтня 2012 в 07:18
Нова конституція Ісландії розроблена не політиками, а комісією зі звичайних ісландців, обраних за випадковим принципом. Зміна конституції стала необхідною після важкої фінансової кризи 2008 року.
island.jpg
vip-hall.net

Жителі Ісландії висловилися за зміну конституції країни, яка не змінювалася з 1944 року - моменту здобуття країною незалежності. У референдумі в ці вихідні взяли участь 49% ісландських виборців, з них приблизно дві третини погодилися прийняти новий основний закон.

Унікальність проекту в тому, що він був розроблений не політиками, а комісією зі звичайних ісландців, обраних за випадковим принципом.

- Ісландці обрали 25 звичайних громадян, які будуть писати конституцію

Результати референдуму при цьому не є законом; в будь-якому випадку проект повинен бути затверджений парламентом. Але керівництво країни пообіцяло, що врахує думку народу.

Гостро необхідною зміна конституції стала після важкої фінансової кризи 2008 року, коли лопнули багато ісландські банки. Масові протести по всій країні призвели до відставки консервативного кабінету, і новий лівий уряд зважився на безпрецедентний соціальний експеримент з «народною» конституцією.

Читайте також:

Президента Ісландії переобрали на п'ятий термін

Ісландці знову проголосували проти повернення боргів

Ісландія починає переговори про вступ до ЄС

В Ісландії хочуть дозволити продаж сигарет лише в аптеках

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...