В ЄС хотіли б заявити на київському саміті про завершення переговорів про асоціацію

17 грудня 2011 в 08:29
Президент Ради ЄС Херман ван Ромпай сподівається, що під час саміту Київ і Брюссель зможуть оголосити про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію.
euroflag__ukraine_DSC3124-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Ми хотіли б мати можливість оголосити (під час саміту) про те, що переговори завершені", - заявив президент Ради ЄС у письмовому інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Зі слів ван Ромпея, це дозволить почати інформувати громадян як України, так і Євросоюзу про угоду, "оскільки вона потребує демократичної підтримки, перш ніж документ зможе коли-небудь набути чинності".

Говорячи про парафування, президент Ради ЄС зазначив, що насамперед сторони повинні дійти остаточної згоди щодо тексту самого договору. "Парафування є актом, який відбувається, коли погоджений текст Угоди технічно готовий для затвердження головними переговорниками", - зазначив він. "Поки в нас усе ще залишаються відкриті питання, парафування цілком очевидно не буде можливе на саміті", - підкреслив ван Ромпей.

На запитання про можливість набуття чинності частиною Угоди про асоціацію - положення про зону вільної торгівлі, він відповів, що ЄС хоче отримати "комплексну, засновану на цінностях угоду між ЄС і Україною". "Тільки така угода наблизить нас до стратегічної мети", - заявив ван Ромпей. "В інших міжнародних угодах є прецеденти, коли деякі елементи тимчасово застосовуються або застосовується на тимчасовій основі. Але поки ще рано міркувати про такі випадки, і наші цілі залишаються дуже чіткими", - додав він.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...