Топ Новини

В опозиції вважають, що скасування депутатської недоторканності малоймовірне

14 березня 2013 в 14:20

Микола Томенко впевнений, що в парламенті не знайдеться 300 голосів для скасування депутатської недоторканності.

Верховная Рада
blog.tui.ua

Голова комітету Верховної Ради з питань слова та інформації Микола Томенко ("Батьківщина") вважає, що в парламенті поки немає голосів для підтримки законопроекту про скасування депутатської недоторканності, а також зміни виборчої системи з виборів народних депутатів виключно на мажоритарному рівні.

"Я поки що не бачу 300 голосів в парламенті для остаточного рішення, щоб був проголосований тільки варіант про позбавлення депутатів недоторканності", - сказав він.

За його словами, теоретично 226 голосів для попереднього схвалення таких змін до Конституції в парламенті може набратися, однак 300 голосів для остаточного внесення змін до Конституції України не буде.

Він також підкреслив, що обмеження депутатської недоторканності необхідно вирішувати в комплексі з обмеженням недоторканності суддів. "Якщо Партія регіонів буде лобіювати тільки один законопроект, наприклад про обмеження повноважень народних депутатів, я думаю, що опозиція буде думати про те, як запропонувати альтернативну версію, і як це рішення не допустити", - сказав він.

Крім того, він підкреслив, що всі випадки позбавлення депутатського мандата необхідно привести до одного принципу.

За словами Томенка, на сьогоднішній день прецедент Власенка показав, що прописані в законодавстві підстави позбавлення депутатського мандата трактуються по-різному.

Він пояснив, що, наприклад, у разі смерті народного депутата, або у разі порушення щодо нього кримінальної справи, Верховна Рада своїм рішенням позбавляє такого депутата мандата. Однак, у випадку судового рішення щодо депутата додаткового рішення або підтвердження судового рішення рішенням Верховної Ради не потрібно.

Читайте також:

У Партії регіонів запропонували зняти недоторканність з депутатів 18 квітня

Єврокомісар Фюле хоче, щоб політики припинили блокувати Раду

Опозиція запідозрила Януковича у бажанні повністю позбутися парламенту

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...