Топ Новини

Україна платить багатомільйонні внески в Міжпарламентську асамблею СНД, не будучи її членом

31 серпня 2012 в 14:09
У поточному році Україна заплатить близько 4 млн гривень членських внесків за участь у МПА СНД. Однак де-юре Україна є не членом організації, а всього лише спостерігачем.
sng.jpg
obozrevatel.com

Україна щороку платить членські внески за участь Верховної Ради у Міжпарламентській асамблеї держав-учасниць СНД (МПА СНД), щорічно виділяючи на ці цілі мільйони гривень. Однак де-юре Україна не є членом МПА СНД.

Як повідомив ZN.UA член української делегації в асамблеї народний депутат Володимир Марущенко, в минулому році за свою участь у МПА СНД Верховна Рада заплатити 9 млн 426,8 тис. російських рублів. У поточному році планується внести 10 млн 138,1 тис. рублів. Це приблизно 4 млн грн. І третину суми вже переведено.

Член парламентської фракції Партії регіонів, професійний дипломат Леонід Кожара, коментуючи ZN.UA статус України в Міжпарламентській асамблеї, проводить паралелі з участю нашої країни в роботі Співдружності незалежних держав: «Тут використовується аналогія права. Так, з мовчазної згоди всіх країн — членів Співдружності Україна є учасником СНД, не будучи країною — членом цієї організації: ратифікувавши угоду про її створення, ми не підписали статут СНД. Те саме сталося й у випадку з МПА СНД. Причому інші члени погодилися з тим, що Україна є учасником Міжпарламентської асамблеї».

Глава української парламентської делегації в МПА СНД Іван Вернидубов не бачить жодних проблем у тому, що наша країна платить внески, не будучи де-юре членом організації. За його словами, «суму внесків визначає Рада МПА СНД. Ми платимо, бо беремо участь у роботі цієї організації. Не платитимемо — не братимемо участі, не користуватимемося плодами її роботи. Основне завдання МПА СНД — гармонізація законодавства, наближення до світового, європейського законодавства. І зусиллями країн-учасників створюються дуже хороші модельні законопроекти».

Водночас, відомий фахівець у галузі міжнародного права, професор Києво-Могилянської академії Володимир Василенко стверджує, що оскільки Україна не є членом МПА, то вона не повинна вносити кошти в її бюджет. «Наша країна бере участь у МПА СНД в якості спостерігача, а цей статус не вимагає сплати членських внесків», - стверджує він.

«МЗС повинне абсолютно чітко наголошувати на тому, що наша країна не є членом СНД загалом і МПА СНД зокрема, а бере участь у них як спостерігач. Але часто говориться тільки про те, що Україна взяла участь у якомусь заході. Така подача цілком улаштовує Росію, оскільки створює в суспільстві думку, буцімто Україна — частина євразійського простору, куди входить і СНД», - переконаний Василенко.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Кравченка «За що гроші платимо?».

Читайте також:

Янукович попросив для України статус спостерігача в Шанхайській організації співробітництва

У Януковича розраховують за рахунок вільної торгівлі з СНД збільшити експорт на 1%


Україна не зможе суміщати зони вільної торгівлі з СНД і Євросоюзом, - посол ЄС

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...