Україна не виконала 95% рішень Євросуду з прав людини

20 січня 2013 в 13:39

Українська правова система не може впоратися з тим, щоб забезпечити виконання Європейської конвенції з прав людини в Україні.

ЕСПЧ
ЄСПЛ

Україна не виконала 95% рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Про це в ефірі телеканалу ТВі заявив суддя ЄСПЛ Станіслав Шевчук.

"Якщо подивитися статистику Комітету міністрів Ради Європи... Це орган, який стежить і контролює за виконанням рішень Європейського суду в Україні. Так ось, статистика: 900 рішень по суті продовжують перебувати на контролі. З них 736 рішень - "посилений контроль". Це означає , що більше 95% рішень, прийнятих в Україні, досі не виконані", - зазначив Шевчук.

За його думку, українська правова система не може впоратися з тим, щоб забезпечити виконання Європейської конвенції з прав людини в Україні.

"Коли була підписана в 1950 році Конвенція у Римі, була така ідея, щоб виставити, підняти основні цінності західноєвропейського суспільства, як прапор, на боротьбу проти комунізму і для запобігання повернення нацизму. Був установлений мінімум прав людини, розраховуючи, що національні правові системи забезпечать його максимум у Західній Європі. І, звичайно, так воно і було. Європейський суд реагував виключно на дуже серйозні випадки", - пояснив Шевчук.

При цьому суддя додав, що після розпаду СРСР і входження в Раду Європи нових країн, у тому числі України, вищезазначений мінімум для Західної Європи виявився максимумом для наших правових систем.

"Наша правова система не справляється з цим мінімумом, який має забезпечити, з дотримання конвенції. І, звичайно, це охопило ЄС, особливо в тих справах, які повторюються, особливо виконання рішень", - зазначив Шевчук.

Зазначимо, що 17 січня Європейський суд з прав людини оприлюднив рішення з рекордної кількості позовів проти України - Київ програв всі 211 справ. Сума компенсацій також виявилася рекордною - з бюджету буде виплачено понад 1,1 млн євро, що становить 11,7 млн грн за нинішнім курсом.

Читайте також:

Україна за день програла більше 200 позовів в Євросуді з прав людини

Євросуд зобов'язав виплатити півмільйона євро жертвам українського правосуддя

Євросуд готується до прийняття сотень рішень не на користь України

Євросуд розгляне скаргу українки, яка зрізала з вінка прізвище Януковича

За матеріалами: tvi.ua
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...