Топ Новини

Учасники виборів попросили Нацбанк зняти обмеження на фінансування виборчих кампаній

28 серпня 2012 в 08:16
Учасники виборів домагаються скасування лімітів на поповнення рахунків політичних партій. Якщо ініціатива знайде підтримку, перекази на виборчі рахунки сум від 150 тисяч гривень і вище не будуть підлягати обов'язковому фінансовому моніторингу.
dengi_chemodan.jpg
PTyTb, limonova.com

Центрвиборчком з ініціативи партій-учасниць парламентських виборів попросив НБУ рекомендувати банкам зняти обмеження на поповнення виборчих рахунків на суму понад 150 тис. грн на день. Як пише «Коммерсант-Украина», учасники виборів нарікають, що банки обмежують їхні можливості на ведення агітації.

«У Центральну виборчу комісію 24 серпня надійшла спільна заява представників партії УДАР, «Батьківщина», «Свобода», Партії регіонів і Компартії з приводу встановлення обмежень при здійсненні переказу коштів виборчих фондів політичних партій - суб'єктів виборчого процесу для проведення ними передвиборчої агітації, а також забезпечення роботи банків, в яких відкриті рахунки виборчих фондів, у вихідні та святкові дні», - заявили у ЦВК.

За словами учасників виборчого процесу, окремі банківські установи встановлюють обмеження перерахувань у виборчі фонди на фінансування передвиборчої агітації на суму не більше 150 тисяч гривень на день. У повідомленні ЦВК також говориться, що, «враховуючи швидкоплинність виборчого процесу», необхідно забезпечити роботу банків, в яких відкриті рахунки виборчих фондів, у вихідні та святкові дні.

- Банки відмовляють кандидатам у депутати у відкритті виборчих рахунків

Представник партії УДАР у ЦВК Валерій Карпунцов заявив, що розмір виборчих фондів політичних партій не обмежується. «Проблема в тому, що виборчий процес - досить швидкоплинний, а всі гроші за агітацію - рекламу у ЗМІ, на телебаченні та інше - необхідно перераховувати вперед. Тому часто виникають ситуації, коли через введення обмежень окремими банками у фонди просто не встигають перерахувати необхідні кошти», - сказав він виданню.

Банкіри визнають наявність лімітів на поповнення рахунків політичних партій. Як відомо, згідно із статтею 15 закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», операції на суму від 150 тисяч гривень підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

«Для поповнення на суму більше 150 тисяч гривень необхідно ідентифікувати себе і заповнити спеціальну картку клієнта. Багато банків ввели такі ліміти, щоб не заповнювати її. Є ліміти на пожертвування до 400 мінімальних зарплат на політичну партію і до 20 зарплат на мажоритарку», - відзначив голова правління банку «Хрещатик» (обслуговує рахунки Компартії) Дмитро Гриджук.

У ПУМБ, що обслуговує рахунки Партії регіонів, також заявили, що не вводили ніяких власних обмежень, а керуються лише чинним законодавством. «У ПУМБ відсутні обмеження на поповнення рахунків будь-яких юридичних осіб, включаючи і політичні партії. Що стосується сум, що перевищують 50 тис. грн, то ми, керуючись законом про фінмоніторинг, зобов'язані інформувати НБУ про джерело таких засобів. На поповнення рахунків на суми більше 150 тисяч гривень поширюються умови більш детального моніторингу», - повідомили у ПУМБ.

Читайте також:

Майже 40% українців ще не читали списки партій, за які збираються проголосувати

Жеребкування ЦВК призвело до несправедливого представництвf партій в окружних комісіях

Литвин впевнений, що вибори визнають чесними

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...