У США ніколи не висували звинувачення Тимошенко в справі Лазаренка

19 листопада 2011 в 09:51
У справі українського екс-прем'єра Павла Лазаренка, що розслідувалася в США, Юлія Тимошенко мала статус «особи, що брала участь у змові», свідка і потерпілого, але при цьому обвинувачення їй не висувалися.
Martha Boersch.jpg
articles.sfgate.com

Про це заявила колишній заступник генерального прокурора США по округу Північна Каліфорнія Марта Борщ (Martha Boersch) в ефірі телеканалу «Інтер» увечері в п'ятницю, 18 листопада.

«Ім`я пані Тимошенко, наскільки я пам`ятаю, вперше спливло під час нашого розслідування, коли ми отримали від швейцарських властей інформацію за запитом на екстрадицію Павла Лазаренка у Швейцарії. У той же час, приблизно, ми отримали інформацію, в якій містилося згадування імені пані Тимошенко, від української влади, яка в той час проводила своє розслідування у справі Лазаренка», - зазначила М. Борщ."Я вважала, що пані Тимошенко, можливо, була свідком тих правопорушень, в який звинувачувався пан Лазаренко. Крім того, вона могла бути і постраждалою в результаті шантажу пана Лазаренка", - додала екс-чиновник.

"У нас були докази, які ми представили в суді. Це і виписки з банківських рахунків, та відомості, які ми вважали достатніми для доказу махінацій з банківськими переказами, в яких брав участь і пан Лазаренко, і пані Тимошенко. Але цих доказів було недостатньо, і суд їх відхилив", - зазначила екс-заступник генпрокурора.

При цьому вона не бачить політичних підстав у тому, що американський суд відхилив матеріали, які стосувалися Ю. Тимошенко.

«Політичних мотивів не було, та й не могло бути. Ви можете прочитати постанову судді Дженкінса. Він відхилив пункти звинувачення, які стосувалися Тимошенко, пов'язані з махінаціями банківських переказів, оскільки вважав, що звинувачення представило недостатньо доказів для підтвердження цих махінацій», - сказала М. Борщ.

У той же час, додала М. Борщ, таке рішення не можна вважати виправдувальним вироком. «Ні. Це, за американським законодавством, було б неправильно стверджувати. Пункти звинувачення були відхилені щодо пана Лазаренка, пані Тимошенко не звинувачувалася в американському суді, тому можна вважати, що ця постанова звільняла від обвинувачення пана Лазаренка, і ніякі докази фінансових злочинів Тимошенко не висувалися", - сказала екс-заступник генпрокурора США.

У США нічого не знають про причетність Тимошенко до вбивства Щербаня

Коментуючи заяви представників Генпрокуратури України, що американська сторона в справі П. Лазаренка має матеріали, які нібито свідчать про причетність Ю. Тимошенко до вбивства екс-голови НБУ Вадима Гетьмана і депутата Євгена Щербаня, М. Борщ сказала: «Я бачила повідомлення в пресі на цю тему. Я не можу пригадати якихось доказів, крім повідомлень преси, в яких були посилання на показання свідків».

«Якщо у Генеральної прокуратури є якісь інші докази, то я з ними не знайома», - додала вона.

За матеріалами: Українська правда , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...