Топ Новини

У Росії творча еліта створила Лігу виборців без політиків

18 січня 2012 в 12:43
У Росії відомі громадські діячі створили Лігу виборців. Вони поставили перед собою мету об'єднати активних людей, які «готові боротися за чесні вибори і чесну країну». При цьому відомий блогер, опозиціонер Олексій Навальний не увійшов до організації через свої президентські амбіції.
moscow2.jpg
Антон Тушин/Ridus.ru

Активісти грудневого мітингу «За чесні вибори» на Болотній площі у Москві, відомі громадські діячі Росії оголосили про створення Ліги виборців.

До числа засновників організації увійшли: лідер групи ДДТ Юрій Шевчук, журналіст Леонід Парфьонов, письменники Людмила Улицька, Борис Акунін і Дмитро Биков, а також популярні блогери Ілля Варламов, Єлизавета Глінка (доктор Ліза) і Рустем Адагамов.

«Ми за чесні суди, за чесні ЗМІ, за чесну поліцію, за чесні відносини між державою і громадянином, - йдеться у декларації Ліги виборців. - Ми за чесні вибори від місцевих до президентських і будемо боротися за це всіма доступними законними методами».

У планах Ліги - організувати контроль виборів за допомогою залучення і навчання спостерігачів, координації роботи з виявленими порушеннями (подання скарг та судових позовів), домогтися персональної відповідальності членів виборчкомів за нечесність виборів. Організатори планують взяти участь у ході за чесні вибори 4 лютого і провести кілька своїх акцій, у тому числі концертів і виступів відомих артистів під гаслом «За чесні вибори». Засновники Ліги планують проїхати по Транссибу, пояснюючи свої ідеї та ініціативи в регіонах країни.

У декларації особливо підкреслюється, що Ліга не пов'язана з якимись політичними структурами. Принципом організації стане відсутність в її лавах політики та політиків, а також будь-яких політичних амбіцій у її членів. Організатори пояснили, що популярний блогер Олексій Навальний не увійшов до числа організаторів через свої президентські амбіції. У разі перетворення Ліги на політичну партію Юрій Шевчук і Леонід Парфьонов пообіцяли вийти з організації.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...