У резонансних затриманнях і арештах, виявляється, політикою і "не пахне"

14 січня 2011 в 12:30
У Генеральній прокуратурі України (ГПУ) наполягають, що у проведенні слідства, порушенні кримінальних справ, затриманні та арештах високопосадовців немає політичних підстав, а процесуальних порушень ні в одній справі не виявлено.

У Генеральній прокуратурі України (ГПУ) наполягають, що у проведенні слідства, порушенні кримінальних справ, затриманні та арештах високопосадовців немає політичних підстав, а процесуальних порушень ні в одній справі не виявлено.

До такого висновку прийшла колегія відомства в середу, 29 грудня, в ході якої були розглянуті питання щодо стану досудового слідства у резонансних кримінальних справах проти високопосадовців.

«Процесуальних порушень по жодній кримінальній справі (щодо колишніх високопосадовців, - ред.), не виявлено. У всіх цих затриманнях немає і жодних політичних підстав», - йдеться в повідомленні прес-служби ГПУ.

Зокрема, колегія ретельно розглянула питання щодо законності порушення кримінальних справ стосовно високо посадовців (йдеться про злочини в економічній сфері), обрання адекватної міри запобіжного заходу та затримання, додержання вимог законодавства при проведенні слідчих дій, тримання обвинувачених в слідчих ізоляторах.

На колегії працівники прокуратури, які безпосередньо залучені до розслідування цих кримінальних справ, здійснення прокурорського нагляду і їх судового розгляду надали присутнім повну і об’єктивну інформацію.

В результаты розгляду питання на колегії було прийнято відповідне рішення щодо необхідності повернення вкрадених грошей в держказну.

«Закон один для всіх, незалежно від посади та політичних уподобань», - наголосили у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, що продовж останніх місяців Генпрокуратурою за матеріалами контролюючих і правоохоронних органів порушено низку кримінальних справ стосовно високопосадовців, у зв’язку з чим на адресу правоохоронних відомств пролунали звинувачення у політичному переслідуванні опозиції та їх незаконному притягненні до кримінальної відповідальності.

Тим не менш, у Генпрокуратурі парирують – «така ситуація не нова»: « - Щоразу, коли органи прокуратури викривають корупційні дії політиків чи посадовців, розпочинається жорстка протидія із залученням усіх можливих засобів. Водночас з цим відбувається маніпулювання свідомістю громадян, яким нав’язується думка про «заполітизованість» правоохоронних органів».

На колегію були запрошені голова Служби безпеки Валерій Хорошковский, Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова, заступник Міністра внутрішніх справ - начальник Головного слідчого управління Василь Фаринник, керівники слідчих управлінь Служби безпеки та податкової міліції, відомий правозахисник Едуард Багіров.

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...