У Раді зареєстровано законопроект про вибори від депутатів більшості

10 жовтня 2011 в 12:38
У Верховній Раді зареєстровано законопроект №9265-1 від 10 жовтня 2011 року «Про вибори народних депутатів України».
rada_qMG_9937.jpg
Олександр Шульга, ZN.UA

Законопроект ініційований народними депутатами Олександром Єфремовим (ПР), Ігорем Шаровим (Блок Литвина), Ігорем Рибаковим («Реформи заради майбутнього»), Володимиром Олійником (ПР), Адамом Мартинюком (КПУ), Олександр Козуб (ПР).

Текст законопроекту на сайті Верховної Ради поки відсутній.

Нагадаємо, минулого вівторка, 4 жовтня, народні депутати провалили 12 альтернативних законопроектів про вибори. Про те, що всі ці законопроекти буде відхилено, ZN.UA стало відомо заздалегідь.

У цей же день, 4 жовтня, президент Віктор Янукович на зустрічі зі спікером і лідерами фракцій несподівано "прийняв пропозицію" Володимира Литвина про те, що правила майбутніх виборчих перегонів депутати можуть доопрацювати і навіть прийняти правила самі. Однак «експромт» В.Януковича виглядав аж надто підготовленим - голова держави «погодився» вже після того як всі альтернативні пропозиції було відхилено. Таким чином, керівники фракцій з волі чи з неволі повинні були «доопрацьовувати» президентський проект, в якому, як підкреслив міністр юстиції Олександр Лавринович, принципові позиції в будь-якому випадку залишаться незмінними. До таких позицій, зокрема, належить тип виборчої системи - змішані у рівній пропорції мажоритарка і пропорційна система із закритими списками, прохідний бар'єр у п'ять відсотків (зараз - три) і право складання списків кандидатів виключно партіями (а не партіями і блоками, як тепер).

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...