Топ Новини

У Польщі назвали головними партнерами США і Німеччину, і пообіцяли підтримку Україні

30 березня 2012 в 05:54
Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський назвав своїми найважливішими партнерами Німеччину і США. Підкреслив, що Польща готова реалізувати польсько-американський договір створення європейської системи ПРО. І назвав Україну найважливішим «неатлантичним стратегічним партнером» Польщі.
poland_polshaflag.jpg
4.bp.blogspot.com

Польська влада вважає найважливішими своїми зарубіжними партнерами Німеччину та Сполучені Штати Америки. Про це заявив у четвер міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, презентуючи у Сеймі принципи польської зовнішньої політики на 2012-2016 роки.

Він зазначив, що польська влада готова підтримувати німецькі ініціативи, спрямовані на зміцнення Євросоюзу, який об'єднує 27 країн.

«Ми хочемо спільно діяти в ім'я сильного Євросоюзу. Оскільки я декларував німецьким друзям під час промови у Берліні: якщо включите нас у процес прийняття рішень, можете розраховувати на підтримку Польщі», - сказав польський міністр.

Він зазначив, що Німеччина відіграє ключову роль з «25% пакетом ЄС», але не домінуючу, і потребує для реалізації своїх ідей підтримки інших учасників європейського об'єднання.

«Ми тішимося, що американські фірми досліджують польські запаси сланцевого газу. Хлібом і сіллю зустрінемо на наших землях перше стаціонарне відділення американських військ», - сказав міністр, назвавши США найважливішим позаєвропейським партером поляків.

Він зазначив, що Польща готова реалізувати польсько-американський договір створення європейської системи протиракетної оборони (ПРО).

Сікорський також назвав важливим співробітництво поляків з Францією, Швецією, Іспанією та Італією, висловивши жаль, що Великобританія не є такою активною в ЄС, як хотілося б.

За його словами, польська влада планує також зміцнювати співробітництво в рамках Вишеградської групи і з іншими державами Східної Європи, які входять і не входять в ЄС.

Міністр назвав Україну найважливішим «неатлантичним стратегічним партнером» Польщі, запевнивши у готовності польської влади надалі підтримувати європейську інтеграцію українців.

«Україна залишається нашим найважливішим неатлантичним стратегічним партнером. Ми незмінно готові підтримувати її, якщо вона однозначно обере європейське майбутнє», - сказав міністр.

Сікорський закликав українську владу створити такі політичні умови в Україні, які дозволять підписати і ввести в дію Договір про асоціацію з Європейським Союзом, парафування якого заплановано на завтра. Серед них він назвав «стандарти ставлення до опозиції і якість виборчих та судових процесів».

Міністр закордонних справ Польщі зазначив, що європейська інтеграція України буде залежати у першу чергу від самих українців. Він в цілому сподівається на еволюційні зміни у східних державах - сусідах Європейського Союзу, зазначаючи, що нинішня ситуація не найгірша.

«На Сході зараз значно гірше, ніж хотілося б, але значно краще, ніж було, і ніж могло б бути. Потрібно розраховувати на еволюційні зміни», - сказав польський міністр.

Він зазначив, що Євросоюз і Польща пропонуватимуть державам - східним сусідам «заохочення в обмін на реальні трансформаційні зміни» у рамках правила: «більше за більше».

Читайте також:

У Європарламенті не вірять у «третій шлях» для України: ані Китай, ані Росія грошей не дадуть


Дочка Качинського вимагає міжнародного розслідування Смоленської катастрофи

Колишнього начальника польської розвідки звинуватили в організації таємної в'язниці ЦРУ і тортури, - ЗМІ

Азаров: Україна і Польща готові до Євро-2012

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...