Топ Новини

У МЗС після арешту Тимошенко складнощів у переговорах з ЄС поки не відчули

11 серпня 2011 в 12:06
У Міністерстві закордонних справ України заявляють, що ніяких ускладнень у переговорах щодо створення зони вільної торгівлі та укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом немає.

«На даний момент ми не відчуваємо ніяких ускладнень і труднощів під час наших переговорів з ЄС щодо Угоди про асоціацію та ЗВТ. Переговори йдуть нормально, про що свідчать результати останніх раундів у червні-липні. Разом з тим, очевидні наміри окремих політичних сил створити проблеми, спричинити зовнішній тиск для вирішення своїх внутрішньополітичних проблем, для захисту особистих інтересів», - сказав директор департаменту ЄС МЗС Василь Філіпчук у коментарі агентству «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на питання про те, чи дійсно судові процеси над членами опозиції в Україні можуть ускладнити хід переговорів щодо Угоди про асоціацію, В.Філіпчук висловив сподівання, що цього не станеться.

За його словами, зараз сторони працюють над тим, щоб провести черговий раунд переговорів з ЄС щодо ЗВТ 19-23 вересня поточного року, а також готують черговий раунд переговорів щодо Угоди про асоціацію, дата якого ще не визначена. «Ми плануємо в кінці цього - на початку наступного місяця провести відео-конференцію з нашими партнерами з Європейського Союзу, під час якої остаточно визначити дату проведення чергового раунду переговорів. Це може бути або кінець вересня, або початок жовтня цього року», - додав В.Філіпчук.

Директор департаменту МЗС вважає, що зараз, коли Київ знаходиться на вирішальному етапі переговорів щодо Угоди про асоціацію, позиція і держави, і українських політичних сил має полягати в тому, щоб усім разом висловлювати єдину точку зору про необхідність включення до цього документу європейської перспективи України, максимального відображення національних інтересів при створенні ЗВТ, введення безвізового режиму тощо.

«Протягом цього року ми досягли надзвичайно позитивного і конструктивного рівня співробітництва з ЄС. Апелювання та залучення зовнішніх сил до внутрішньополітичних дискусій грає на руку тим, хто не зацікавлений у європейській інтеграції України», - підкреслив дипломат.

За словами В.Філіпчука, не секретом є той факт, що в Євросоюзі є багато опонентів стосовно того, аби в Угоді про асоціацію максимально відображалася і європейська перспектива, і перспектива безвізового режиму для українців. «Тому всі зусилля зараз повинні бути сконцентровані на тому, щоб переконати наших партнерів у ЄС у тому, що Україна як європейська країна, рухається шляхом європейської інтеграції, а не апелювати до них з тих чи інших особистих інтересів», - підсумував він.

Нагадаємо, що після арешту Ю.Тимошенко та жорсткої реакції на нього світової спільноти, в європейській пресі з'явилися припущення про можливі складнощі у переговорному процесі між ЄС і Україною.

Сама Ю.Тимошенко закликала лідерів європейських країн не гальмувати підписання угоди про асоціацію.

«Я хочу звернутися до країн Європейського Союзу, щоб вони максимально прискорили угоду про асоціацію. Я просто благаю їх: не допустити відрочення. І ні на день не відкладати цю велику подію для України», - заявила вона.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...