Топ Новини

У Молдові скасовано вибори президента

18 листопада 2011 в 06:45
У Молдові не відбудуться раніше заплановані вибори президента країни, через те, що депутати парламенту знову не змогли визначитися з кандидатурою голови держави.

Поки що жоден з можливих кандидатів не набрав необхідної для обрання кількості голосів.

Вихід із партії комуністів трьох депутатів - «групи Додона» - створив передумови для розблокування ситуації. Проте сам Ігор Додон в обмін запитав посаду президента для екс-прем'єра Зінаїди Гречаної, яка покинула разом з ним партію комуністів. Але кандидатуру Гречаної не прийняли ліберали на чолі з Міхаєм Гімпу. Демократична партія також наполягає на своєму кандидатові.

Таким чином, сьогодні буде призначено нову дату виборів голови держави.

Між тим, 11 вересня виповнилося 2 роки відтоді, як Молдова живе без обраного Президента, що є світовим рекордом.

Нагадаємо, Молдова є парламентською республікою, і президента обирає законодавчий орган.

Колишній президент Молдови, комуніст Володимир Воронін подав у відставку після того, як обіймав посаду глави держави 2 чотирирічні терміни поспіль.

Уряд Молдови, який очолює прем'єр-міністр Володимир Філат, у повному складі подав у відставку 27 грудня 2010 року у зв'язку із закінченням терміну мандата нинішнього Кабінету міністрів у зв'язку виборами нового парламенту.

Дострокові вибори вже проводилися 29 липня 2009 року і 28 листопада 2010 року, але розташування сил не змінилося настільки, щоб парламентська більшість змогла обрати президента.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...