Топ Новини

У Луганській області встановлять пам'ятник Олександру II

30 травня 2012 в 13:17
У місті Ровеньки Луганської області хочуть встановити пам'ятник Олександру II, який ще в минулому столітті стояв у місті на честь подяки імператору за скасування кріпосного права, але був зруйнований під час громадянської війни.
pamatnik aleksandru II.jpg
newzz.in.ua

У місті Ровеньки Луганської області хочуть встановити пам'ятник російському імператорові Олександру II. Як повідомила начальник відділу культури і туризму Ровеньківської міської ради Ніна Толстих, 25 травня на сесії міськради депутати ухвалили рішення прийняти в дарунок бюст Олександра II від скульптора з міста-побратима Ровеньки (Бєлгородська область Російської Федерації) Миколи Шептухіна.

«Скульптор запропонував зробити і подарувати нашому місту бюст Олександра II, який ще в минулому столітті стояв у нашому місті, але був зруйнований під час громадянської війни. Цей бюст був встановлений в 1911 році на гроші слобідських селян на честь подяки імператору за скасування кріпосного права і на честь 50-річчя цієї дати. Російський скульптор Шептухін запропонував зробити копію цього бюста і подарувати українському місту Ровеньки», - сказала Толстих.

Вона також зазначила, що на сесії було прийнято рішення про прийняття в дарунок бюста Олександра II, проте не розглядалося місце його встановлення. «Інтелігенція міста пропонує встановити бюст біля музею на тому місці, де він стояв в 1911 році, але рішення ще не прийнято. Я думаю, найближчим часом воно розглядатися не буде, тому що сам бюст ми ще не отримали», - сказала Толстих.

При цьому вона підкреслила, що в перспективі встановлення такого пам'ятника в Ровеньках немає ніякої політики і спонтанності. «Це не рішення ні з того, ні з сього. Це просто відновлення того, що робили наші предки - слобідські селяни. Вони були небагатими людьми, і якщо їхнє бажання було, що пам'ятник Олександру II повинен бути в місті, значить, це не просто так», - сказала Толстих.

Нагадаємо, Комісія Київради з питань культури відмовилася приймати пам'ятник Петру Столипіну у подарунок для Києва від російського міністра Олександра Авдєєва.

Читайте також:

Комуністи збираються поставити у Дніпропетровську пам'ятники Брєжнєву і Щербицькому

Нацкомісія з моралі з'ясує, чи пропагує насильство пам'ятник Сталіну у Запоріжжі

Руйнівникам пам'ятника Сталіну дали термін і оштрафували на 110 000

Київ відмовився приймати пам'ятник Столипіну в подарунок від росіян

Україна буде щорічно виділяти 40 млн грн на виховання патріотів

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...