У КС надійшло подання 51 депутата про висунення кандидатів по мажоритарних округах і за списками

24 лютого 2012 в 16:05
Серед тих, хто підписали подання - регіонали і представники провладної групи «Реформи заради майбутнього».
KSU_Konstituc__11_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

До Конституційного суду (КС) надійшло подання 51 народного депутата щодо питання про можливість одночасного балотування в мажоритарному окрузі та за партійним списком.

Як повідомляє прес-служба КС, подання надійшло у п'ятницю, 24 лютого.

У поданні йдеться про конституційність положень частини п'ятої статті 52, абзацу другого частини 10 статті 98, частини третьої статті 99 закону «Про вибори народних депутатів України».

Відповідно до регламенту КС подання передано на вивчення до секретаріату суду.

Як повідомили агентству в прес-службі КС, серед авторів подання Владислав Забарський (Партія регіонів), Ігор Рибаков та Володимир Каплієнко (обидва «Реформи заради майбутнього»).

Відповідно до частини п'ятої статті 52, одна і та ж особа можа бути включеною до виборчого списку кандидатів, а депутата від партії і висунуто в одному з одномандатних округів у порядку висунення партією або шляхом самовисування.

Положення абзацу другої частини десятої статті 98 говорить, що в разі одночасного обрання депутатом за партійним списком і в мажоритарному окрузі Центральна виборча комісія визнає його обраним у мажоритарному окрузі. При цьому ЦВК визнає його не обраним за партійним списком і реєструє депутатом наступного за списком кандидата.

Як повідомлялося, в четвер у КС надійшло звернення уповноваженого в Україні Європейського комітету прав людини Вадима Гальченка, який просить КС дати офіційне тлумачення положень закону «Про вибори народних депутатів України» про можливість одночасного висунення кандидатів у депутати за списком партій та в одномандатних виборчих округах.

Новим законом про вибори народних депутатів, який набув чинності в грудні 2011 року дозволяється балотуватися як за партійним списком, так і в одномандатному окрузі одночасно.

Водночас, Конституційний суд України в рішенні від 26 лютого 1998 року визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким одній і тій же людині було надано право бути включеною до списку кандидатів у народні депутати від політичної партії чи виборчого блоку партій для участі у виборах по багатомандатному загальнодержавному округу та одночасно бути висунутою в одномандатному виборчому окрузі.

Читайте також

Регіонали не виключають змін до виборчого закону

Україну закликають не змінювати виборчий закон перед виборами

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати перестановку меблів у борделі

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...