Топ Новини

У Єгипті почався третій етап парламентських виборів

3 січня 2012 в 07:04
У Єгипті стартував третій етап виборів в нижню палату парламенту - Народну асамблею.

У ході третього етапу, який розтягнеться на два дні, голосуватимуть провінції Дакахлія, Гарбія, Матрух, Мінья, Нова долина, Північний Синай, Кена, Кальюбія і Південний Синай.

Вибори в Єгипті проходять за складною системою в три етапи в ході кожного з яких голосування проходить у дев'яти з 27 провінцій країни. До того ж, кожен етап розділений на два тури: спочатку єгиптяни голосують за партійними списками і за окремих кандидатів від одномандатних округів.

Потім відбувається переголосування за одномандатників, оскільки для перемоги в першому турі їм необхідно набрати більше 50% голосів, що відбувається украй рідко. Переголосування за підсумками третього етапу проходитиме 10 січня.

У ході виборів у нижню палату єгипетського парламенту - Народну асамблею - кандидати від більш ніж 40 політичних партій борються за 508 місць.

За підсумками першого етапу "Партія свободи і справедливості" (ПСС), що представляє ісламістський рух "Брати-мусульмани" в Єгипті, набрала 36% голосів виборців і 54 місця за результатами голосування в одномандатних округах.

Результати другого туру мало відрізняються від того, що було після першого. ПСС знову отримала більше 36% голосів, салафитська партія "Нур" поліпшила свій результат до 28,8%.

З 82 млн жителів Єгипту на виборах можуть взяти участь 40 млн виборців. За офіційними даними явка в перших двох етапах перевищила 60%, що є рекордним показником для Єгипту, де за часів Мубарака ця цифра не доходила і до 40%.

За ходом виборів стежать декілька тисяч спостерігачів, а також численні місцеві і іноземні журналісти.

Очікується що підсумки виборів в нижню палату єгипетського парламенту будуть оголошені 13 січня, після чого розпочнеться підготовка до виборів у верхню палату - Консультативну раду.

Це - перші парламентські вибори в країні після революції яка почалася 25 січня, що привела до відставки президента Єгипту Хосні Мубарака, який перебував при владі з 1981 року.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...