У Раді виник конфлікт через мову виступу Вілкула

14 березня в 11:48

Голова Ради висловив сподівання, що питання використання у Раді державної мови скоро вдасться врегулювати на законодавчому рівні.

Александр Вилкул
Вілкул не захотів виступати в Раді українською мовою
Українські новини
Під час виступу в Верховній Раді співголова фракції "Опозиційного блоку" Олександра Вілкула виник конфлікт, оскільки він виступав з трибуни парламенту російською мовою.

Так, в ході виступу парламентаря, в якому він критикував блокаду ОРДЛО, трибуну обступила група народних депутатів. Депутат від "Народного фронту" Юрій Тимошенко затребував від Вілкула продовжити виступ державною мовою.

Перший заступник спікера ВР Ірина Геращенко закликала Вілкула не напружувати становище і продовжити виступ українською мовою. При цьому вона зазначила, що в минулу п'ятницю в Раді була ситуація, коли представник НФ виступав російською мовою. Російською мовою також дозволяв собі виступати депутат від РПЛ.

"Або закон один для всіх, або давайте поважати один одного", – зазначила вона.

Як повідомляє "Укрінформ", спікер ВР Андрій Парубій, який в момент інциденту в залі присутній не був , пізніше закликав всіх депутатів використовувати на засіданні державну мову і висловив надію, що в найближчий час це питання вдасться врегулювати на законодавчому рівні.

Олександр Вілкул, незважаючи ні на що, продовжував виступати російською мовою.

Читайте також: Парасюк побився з Вілкулом

Нагадаємо, голова Верховної Ради Андрій Парубій вніс у парламент законопроект, який зобов'язує всіх народних депутатів виступати виключно українською мовою.

8 лютого спікер парламенту Андрій Парубій перервав виступ народного депутата з фракції "Опозиційний балок" Сергія Матвієнкова. Колишній регіонал виступав російською, розповідаючи про ситуацію з медициною в Маріуполі. "Поки ми сьогодні займаємося мовними спекуляціями ось тут, у цьому залі, наш народ, на жаль, тихо вимирає", - сказав він.

На цих словах Парубій перервав депутата. "Я прошу, вимкніть мікрофон. Колеги, я хочу наголосити, ще раз наголошую, до мене було звернення щодо мови ведення і чітко зазначено: засідання Верховної Ради та її комітетів і комісій ведуться державною мовою. І написано, що промовець може виступати іншою мовою, якщо переклад його виступу на державну мову забезпечує апарат Верховної Ради України", - сказав він. За його словами, зараз не існує механізму забезпечити переклад.

За матеріалами: DT.UA , Укрінформ ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...