У НАЗК не знають, як перевіряти задекларовану посадовцями готівку

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
У НАЗК думають над тим, як рахувати гроші депутатів та чиновників
Агенти НАЗК не можуть просто прийти додому до декларанта та порахувати його гроші, зазначив представник відомства.

У Національному агентстві протидії корупції (НАПК) поки не можуть відповісти на питання, як будуть перевірятися задекларовані в електронних деклараціях суми готівкових коштів, оскільки закон не наділяє відомство такими повноваженнями.

Про це в інтерв'ю для DT.UA заявив член НАЗК Руслан Рябошапка. За його словами, члени агентства не можуть просто прийти додому до декларанту та перерахувати його готівкові кошти.

"Мені важко змоделювати, як ми можемо прийти й перевірити кеш", – зазначив він.

Тим не менш, Рябошапка вказав, що інформація про готівкові кошти в декларації все одно може виявитися для правоохоронців вкрай корисною.

"Коли затримали одного з керівників обласної державної адміністрації, здається Миколаївської області, в нього дома знайшли багато цінностей та готівки. Якби це трапилося сьогодні, а знайдена готівка не була задекларована, то до кримінального обвинувачення додалося б, можливо, дві статті: за незаконне збагачення та неправдиві дані в декларації. Це просто одна з ситуацій, коли можна було б використати інформацію про готівку, зазначену в деклараціях", – уклав представник агентства, додавши, що в НАЗК поки не знають, як безпосередньо перевіряти задекларовану чиновниками суму готівки.

Раніше повідомлялося, що опівночі 30 жовтня в Україні завершився перший етап подання е-декларацій за 2015 рік для суб'єктів декларування, хто займає відповідальне та особливо відповідальне становище. Станом на 24:00 30 жовтня у реєстрі налічувалося 103 268 щорічних декларацій за 2015 рік.

Згідно з інформацією громадянської мережі "Опора", станом на 31 жовтня загальні задекларовані народними депутатами грошові активи досягли показника в 11,993 млрд у гривневому еквіваленті.

Інформаційне агентство Reuters підрахувало, що, згідно з деклараціями, 24 члена українського уряду разом володіють 7 мільйонами доларів лише готівкою. А декларації двох братів з фракції Петра Порошенка – Богдана та Ярослава Дубневичів - свідчить, що у них є 26 мільйонів доларів, і це теж лише те, що вони не тримають на банківських рахунках.

Посли країн G7 в Україні наголосили, що найважливішим елементом системи е-декларування має стати наявність у НАЗК "здібностей, ресурсів і незалежності для перевірки даних декларацій належним чином і управління системою електронного декларування активів".

Детальніше про готовність НАЗК до здійснення перевірки 150 тисяч електронних декларацій посадовців читайте в інтерв'ю Валентини Самар з Русланом Рябошапкою, в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі