Топ Новини

ЦВК: У партійних списках на виборах не може бути членів інших партій

4 квітня 2012 в 15:45
У ЦВК визнали, що буде складно перевірити, чи дійсно кандидат належить до тієї партії, за списком якої він балотується.

У Центральній виборчій комісії (ЦВК) нагадують, що для включення в партійний список якоїсь політичної сили члени інших політичних партій повинні припинити членство безпосередньо в своїх партіях.

«Партія може висунути кандидатами тільки членів цієї партії або позапартійних осіб, члени інших партій не можуть бути в списку кандидатів політичної партії», - заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера журналістам у середу, 4 квітня.

За його словами, якщо члени інших партій захочуть балотуватися не від своєї партії, вони повинні припинити членство в своїй партії. «На жаль чи на щастя, це не моє бажання: це вимога закону», - підкреслив Магера.

Водночас він визнав, що ЦВК буде складно перевірити, чи дійсно той чи інший кандидат належить до тієї партії, за списком якої він балотується. Тому в ЦВК будуть більшою мірою сподіватися на порядність своїх кандидатів. «Особисто я, як один з членів комісії, не ставив для себе вимоги перевіряти хто, де і коли вийшов з партії. Я думаю, в першу чергу, необхідно вірити кандидатові, який написав у своїй анкеті, що він є позапартійним», - сказав він.

Водночас, за словами Магери, наявність у партійному списку представників інших партій не буде підставою для зняття з реєстрації всього списку цієї партії. За його словами, це можливо тільки у випадку, якщо в партійному списку більшість кандидатів не будуть відповідати вимогам закону.

Як повідомлялося, на з'їзді партії «Батьківщина» 30 березня було задекларовано об'єднання опозиції. При цьому не виключено, що партії «Батьківщина» і «Фронт змін» підуть на вибори єдиним списком, причому очолить цей список лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк.

Читайте також:

ЦВК буде чекати рішення Конституційного суду для початку нарізки округів

ЦВК: Українців, які проживають за межами країни, можуть позбавити права голосу

Магера: Підвищення прохідного бар'єру до 5% - дискримінація

Кличко радить опозиційним партіям самостійно йти в парламент

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...