Тимошенко вимагає зробити перерву в суді до прийняття закону про суд присяжних

24 червня 2011 в 09:58
Юлія Тимошенко заявила клопотання про заміщення суддівської колегії судом присяжних.
timoshenko_tymoshenkoua.jpg
tymoshenko.ua

Ю.Тимошенко послалася на положення Конституції України, згідно з яким громадяни України мають право на правосуддя в суді присяжних. Окрім того, вона ще раз підкреслила, що жоден професійний суддя не може розглядати цю справу, оскільки всі вони є залежними від того, хто підписав обвинувальний висновок у цій справі першого заступника генерального прокурора України Рената Кузьміна, який суміщає цю посаду з посадою члена Вищої ради юстиції та від якого залежить майбутнє цього судді.

Ю.Тимошенко попросила припинити судове засідання до ухвалення необхідних законів України, які забезпечать можливість слухання справи з присяжними засідателями.

Нагадаємо, 1 червня депутати Верховної Ради відхилили законопроекти про введення суду присяжних в Україні. Незважаючи на те, що право громадян України брати участь у правосудді через суд присяжних закріплено Конституцією України.

Так, у статті 124 Конституції йдеться: «Народ безпосередньо бере участь у здійсненні правосуддя через народних засідателів і присяжних». Право громадян України вершити правосуддя шляхом створення суду присяжних закріплено також статтями 127 та 129 Конституції України.

Відповідні законопроекти було зареєстровано депутатами Геннадієм Москалем і Сергієм Власенком у березні 2011 року.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...