Тимошенко у в'язниці розробила поправки до Кримінально-процесуального кодексу

27 квітня 2012 в 08:41
Поправки стосувалися, зокрема, і безпосередньо Тимошенко. Пропозиції екс-прем'єра торкнулися того, хто може бути захисником підозрюваного і обвинуваченого.
tymoshenko.jpg
news.intv.ua

Екс-прем'єр Юлія Тимошенко, перебуваючи в ув'язненні, запропонувала внести низку поправок до Кримінально-процесуального кодексу, розробленого адміністрацією президента.

За даними джерел ZN.UA, поправки стосувалися, зокрема, і безпосередньо Тимошенко. Зокрема, пропозиції екс-прем'єра стосувалися того, хто може бути захисником підозрюваного і обвинуваченого. Однак ці пропозиції не знайшли свого відображення в новому КПК.

Як відомо, згідно з новим КПК, захисником не може бути адвокат, не внесений до Єдиного реєстру адвокатів і адвокатських об’єднань або виключений із нього

Новий КПК: плюси і мінуси


Завдяки цій поправці, держава, розчистивши від конкурентів поле для професійних адвокатів — «членів клубу», отримує реальну можливість забезпечувати надання безплатного захисту у передбачених законом випадках, впливати на якість надаваних послуг, чистоту адвокатських лав.

При цьому,  значна кількість осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, не матимуть змоги частіше бачитися з рідними, які позиціюють себе як захисники, хоча й не є такими насправді.

Враховуючи сучасні реалії, адвокат потрапляє в жорстку залежність від тих, хто буде вносити або викреслювати його ім'я з жаданого реєстру. І цей чинник може стати важелем, який дозволятиме вплинути на будь-якого захисника в будь-якій справі, де є державний інтерес або інтерес впливових персон.

Нагадаємо також, що існує рішення Конституційного суду України від 16.11.2000 року № 13-рп/2000, у якому зазначено: захисниками можуть виступати будь-які особи, котрі мають достатній рівень знань у сфері права, а також родичі обвинуваченого за його бажанням.

Докладніше читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Олександри Примаченко «Умовно прогресивний кодекс».

Читайте також:

ПАРЄ рекомендує Януковичу дочекатися висновків Ради Європи з КПК

Литвин уже зрозумів, що депутатам, можливо, доведеться доопрацьовувати новий КПК

БЮТ оскаржить у Конституційному суді новий КПК

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...