Тимошенко розповіла литовському президентові, що думає не про себе, а про Україну

11 травня 2012 в 15:01
За словами Грібаускайте, Тимошенко "не хоче бути тим каменем, на якому Україна може спіткнутися і вона закликає і владу, і людей прагнути до вільної європейської України".
timoshenko_33.jpg
kp.ua

Президент Литви Даля Грібаускайте висловила радість, що змогла зустрітися з екс-прем'єром України Юлією Тимошенко, що знаходиться в даний час на лікуванні в Центральній клінічній лікарні № 5 "Укрзалізниці" в Харкові.

"Вона (Тимошенко - ІФ) знаходиться в хорошому стані, якщо враховувати, що виходить з 22-денного голодування. Її настрій позитивний, оптимістичний. Вона ніяк не скаржилася, навпаки - задоволена, що нею нарешті лікарі займаються всерйоз, що поруч дуже хороший німецький доктор. Вона сказала, що довіряє цій лікарні", - розповіла Грібаускайте після виходу з ЦКБ № 5, де відбулася її зустріч з українським екс-прем'єром.

Глава литовської держави відзначила також, що її спілкування з лікарем Тимошенко Лютцом Хармсом залишило менш оптимістичне враження. "Він задоволений своїми колегами, він задоволений тією медичною допомогою, яка зараз надається, але це все-таки лікарня, а палату перетворено практично в камеру. Людина знаходиться не в повній свободі, а під постійним наглядом. Це ускладнює довіру між пацієнтом і лікарем і ускладнює можливість швидкої реабілітації", - зазначила Грібаускайте.

Президент Литви повідомила також, що половина її розмови з Тимошенко була присвячена майбутньому України. "Вона (Тимошенко) у першу чергу думає не про себе, а про майбутнє своєї і вашої країни. Дуже важливо, що для неї перспектива європейської інтеграції України є важливим чинником і вона закликає всіх - і владу і людей - не забути, що реформи необхідні, що Україна повинна йти шляхом євроінтеграції і себе ізолювати не можна. Вона не хоче бути тим каменем, на якому Україну може спіткнутися і вона закликає і владу, і людей прагнути до вільної європейської України", - розповіла Грібаускайте.

За словами литовського президента, вона має намір обговорити перспективу європейської інтеграції України на зустрічі з президентом України Віктором Януковичем, яка запланована на 19:00 11 травня в Києві. "На жаль, бойкот Ялтинської зустрічі може перетворитися на серйозну кризу довіри між Україною і Європою. Я хочу цьому запобігти, щоб цей клубок недовіри не перетворився на снігову лавину. Ми не можемо, і Європа, і, я сподіваюся, Україна, допустити, щоб ця криза стала перешкодою для підписання договору про асоціацію і європейське майбутнє України", - розповіла глава литовської держави.

Президент Литви «обміняла» у Януковича участь у саміті на зустріч з Тимошенко

Після спілкування з українськими журналістами біля ЦКБ № 5 в Харкові Грібаускайте попрямувала в аеропорт Харкова, звідки попрямує до Києва для зустрічі зі своїм українським колегою.

Варто відзначити також, що в прес-релізі, поширеному адміністрацією президента Литви після її візиту в Харківську лікарню, говориться, що європейське майбутнє України стає все більш туманною перспективою.

"Довіра Європи до України вичерпується. Можливості для виправлення ситуації є, однак тільки від самих українців залежить, чи скористаються вони ними, чи буде обрано шлях зближення з Європою або шлях самоізоляції", - наголошується в повідомленні.

Литовський президент зазначила, що через зволікання з реформами, особливо, в галузі прав людини, перспектива європейської інтеграції України стає все більш туманною, тому для подальшої співпраці і взаємної довіри необхідні недвозначні і швидкі рішення України. Перш за все - правова реформа і відмова від пострадянських реліктів репресивного права.

"Європейська перспектива України буде оцінюватися по тому, як забезпечується право Тимошенко на отримання адекватної медичної допомоги, яке поводження з іншими лідерами опозиції, як дотримуються права людини, проводяться внутрішні реформи", - йдеться в повідомленні адміністрації президента.


Читайте також:

Президент Литви «обміняла» у Януковича участь у саміті на зустріч з Тимошенко

Президент Литви зустрінеться з Тимошенко 11 травня, - ЗМІ

Янукович обговорив з президентом Словаччини ситуацію з Тимошенко

Коморовський не приїде до Януковича, якщо не зміниться ситуація з Тимошенко

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...