Топ Новини

Тимошенко попросила спостерігачів від Європарламенту допомогти їй потрапити на суд до Києва

27 лютого 2013 в 16:44

Тимошенко звинуватила працівників Качанівської виправної колонії в тому, що вони відмовлялися доставляти її на попередні допити свідків у цій справі.

5_07_lucenko_Tymoshenko__18_web.jpg
Юлія Тимошенко
Андрій Товстиженко, ZN.UA
Екс-прем'єр Юлія Тимошенко звернулася до керівників моніторингової місії Європейського парламенту (ЄП) - екс-президента ЄП Пета Кокса і колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського - з проханням направити представника для контролю за доставкою на судове засідання з допиту свідка на стадії досудового слідства у "справі Євгена Щербаня".

"4 березня 2013 року у приміщенні Апеляційного суду міста Києва знову проходитиме допит чергового так званого свідка у справі про вбивство Євгена Щербаня, і я передбачаю, що українська влада знову позбавить мене права на захист, сфальсифікує черговий акт про мою нібито відмову їхати на суд і далі проводити свій суд Лінча щодо засудження мене на довічне ув'язнення, причому без моєї участі. Прошу вас в рамках мандата місії, яку ви очолюєте, направити свого представника в ЦКЛ №5 для здійснення контролю за моєю доставкою на судове засідання з допиту свідка на стадії досудового слідства у справі Євгена Щербаня", - йдеться в заяві екс-прем'єра, оприлюдненій її захисником Сергієм Власенком.

Тимошенко також звинувачує працівників Качанівської виправній колонії в тому, що вони відмовлялися доставляти її на попередні допити свідків у цій справі.

"Повідомляю вам, що всупереч моїм численним письмовим вимогам доставити мене на суд на допит свідків у справі Євгена Щербаня, Пенітенціарна служба України неодноразово, зокрема 13, 14, 15-го лютого 2013 року відмовлялася це робити, незважаючи на рішення суду про обов'язковість моєї присутності. Щоб зробити цей посадовий злочин працівники Качанівської колонії тричі фальсифікували акти про нібито мою відмову їхати до суду", - йдеться в заяві Тимошенко.

Крім того, екс-прем'єр звернулася до уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської з вимогою проконтролювати її доставку до Києва на судове засідання 4 березня.

"В даний час режим Януковича намагається засудити мене на довічне ув'язнення без моєї участі. В той же час, донецька мафія намагається вплутати мене у вбивство, яке вони самі скоїли. Незважаючи на стан мого здоров'я, призначаються судові засідання, що з урахуванням Конвенції проти тортур визнається тортурами, вимагаю, щоб мене доставили на суд у будь-який спосіб. Вимагаю від вас здійснити контроль за моєю доставкою до суду 4 березня, і направити для цього вашого повноважного представника, який особисто проконтролює процес доставки", - йдеться в заяві Ю.Тимошенко на ім'я Лутковської.

Тимошенко зазначає, що допит свідків без її участі порушує її право на захист.

"Враховуючи події, які мали місце на попередніх судових засіданнях, а саме - сплановані незаконні дії пенітенціарної служби шляхом складання сфальсифікованих актів про нібито мою відмову брати участь у судових засіданнях, які призвели до моєї недоставки до суду і проведення допитів так званих свідків звинувачення без моєї участі, що порушує моє право на захист, змушена звернути увагу на наступне. Цим зверненням я хочу переконатися, чи здатна уповноважена з прав людини, незважаючи на те, що вона призначена на цю посаду Партією регіонів, захистити моє право бути присутньою на суді у справі про вбивство Євгена Щербаня", - мовиться в заяві екс-прем'єра.

За словами Власенка, обидва заяви передані через адміністрацію Качанівської виправної колонії.

Читайте також:

Тимошенко повідомили умови етапування до Києва

Тимошенко попросилася на суд у Київ "незважаючи на важку хворобу"

Свідок у справі Щербаня розповів, кого повинні були вбити наступним

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...