Топ Новини

Тимошенко назвала Тараса Шевченка "великим політиком" і заявила, що він "роз'єднує Україну"

9 березня 2013 в 14:22

Екс-прем'єр передала з ув'язнення своє зверненнz з нагоди 199-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря.

Тимошенко и Тарас Шевченко
qiq.ru

Екс-прем'єр України Юлія Тимошенко називає Тараса Шевченка видатним політиком України і вважає, що його поезія в даний час роз'єднує Україну.

Про це вона заявила в своєму зверненні з нагоди 199-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря.

"Сьогодні, в 199-ю річницю з дня народження Тараса Шевченка, скажу, можливо, крамольну для когось річ: поезія Шевченка не об'єднує, а роз'єднує Україну. На щастя, роз'єднує. Роз'єднує на нас і "їх". На тих, хто вважає Тараса великим поетом волі і свободи, і тих, кому ці поняття і цінності чужі і незрозумілі. На тих, хто жертвує своїм особистим заради великих ідеалів демократії та незалежності, і на тих, для кого все це примара і мотлох. На нас - чесних і чистих людей країни, і на них, які знущаються над цією країною", - зазначила Тимошенко.

Влада і опозиція окремо вшанували пам'ять Шевченка

На переконання екс-прем'єра, Шевченко актуальний "завжди і в будь-які часи". "Відкрийте і читайте. Нічого не змінилося в нашій країні. "Німі на панщину ідуть". Йдуть, Тарас, йдуть і сьогодні. Ну нехай не на панщину, а на проплачені мітинги за підтримку покращення, або на вибори, щоб проголосувати за чергового поміщика, - суть та ж", - зазначає Тимошенко.p>

Вона обурюється, що хоча президент України Віктор Янукович роздав премії ім. Т.шевченка напередодні 9 березня, але країною керують люди, яким "Шевченко чужий і не потрібний".

" Однак при всьому цьому трагізмі і драматичності, при всій безпросвітності сьогодення (його сьогодення), Шевченко не плаче і не "скиглить", як Микола Янович. Він гнівається! І гнів цей праведний, величний та святий. Це той гнів, що долає мури і рве кайдани, нехай аж через два століття без року. Це той гнів, що не має терміну давності", - пише екс-прем'єр.

Тимошенко також висловила думку, що Шевченко передусім політик: "...такого великого політика, як Шевченко, ще не знала Україна. Тарас — це половина України. Він змушений був бути політиком, навіть не усвідомлюючи цього, бо така була його місія: захищати нашу землю, нашу націю, нашу історію і культуру".

Вона також вважає "Кобзар" Шевченка "вічною книгою". "Кобзар" Шевченка — це вічна книга. Це не пересічна збірка поезій, а сакральний для України текст, що має ядерну енергію. "Період розпаду" його слова значно триваліший, ніж у всіх радіоактивних елементів періодичної таблиці. Він діє, цей "Кобзар", і діятиме вічно...", - переконана екс-прем'єр.

"Користуючись нагодою, хочу звернутися до всіх моїх колег з опозиції, до всіх людей, яким небайдужа України. Я знаю, що важко, я знаю, яка велика інерція зневіри, як набридло боротися, коли хочеться просто жити. Та все ж, бодай іноді, шукайте залізні стовпи, ідіть за обрій. Робіть нездійснене. І тоді ми все здолаємо. Наш поет не спостерігає пасивно за тим, що діється навколо. Він кличе і вимагає. Прокидайтесь та вставайте!"", - закликала Тимошенко.

Читайте також:

Влада і опозиція-окремо вшанували пам'ять Шевченка

Тимошенко 8 березня висловила впевненість, що весна обов'язково переможе

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...