Топ Новини

The Economist: Суд над Тимошенко загрожує знищити Януковича

29 липня 2011 в 13:22
Справа стосовно Юлії Тимошенко виглядає настільки ж політичною, наскільки кримінальною. Поруч з Ю.Тимошенко на лаві підсудних знаходиться також довіра до Віктора Януковича і його відданість демократії. Про це пише The Economist у статті «Democracy on trial», переклад якої наводить УНІАН.

Як відзначає видання, за цим процесом «уважно спостерігають в Європі та Америці, шукаючи ознаки політизованого правосуддя. Ю.Тимошенко - не звичайна обвинувачена. Вона була лідером Помаранчевої революції 2004 року. Вона двічі була прем'єр-міністром країни. Тільки у минулому році вона з незначним розривом програла на президентських виборах Віктору Януковичу, колишньому механіку, якого усунула від влади Помаранчева революція».

На думку The Economist, «справа Ю.Тимошенко, яка слухається у задушливій залі суду в українській столиці останній місяць, демонструє яскраву, однак тривожну картину життя у країні. Уряд В.Януковича називає цей судовий процес частиною нової кампанії по боротьбі з корупцією, наполягаючи, що це - не помста за минулі політичні провали. Вони також заявляють, що це у жодному разі не є спробою перешкодити Ю.Тимошенко взяти участь у парламентських виборах наступного року і президентських виборах у 2015-му. І все ж, проти Ю.Тимошенко не висунуто обвинувачення у безпосередньому хабарництві.

Замість цього, схоже, судять її політичну діяльність та управлінські здібності. Зокрема, звинувачення зосереджено на її другому прем'єрському терміні (з 2007 по 2010 роки), коли їй довелося вирішувати одвічні газові суперечки з Росією, в якої Україна купує велику частину своїх енергоносіїв, необхідних для того, щоб продовжувала працювати її слабка економіка радянських часів».

Видання пише, що, «за словами державного обвинувачення, Ю.Тимошенко перевищила свої посадові повноваження, наказавши підписати цю газову угоду, не проконсультувавшись з власним урядом, тобто здійснивши значну процедурну помилку. На додаток до її нібито гріхів, її звинувачують в тому, що вона уклала невигідну для України угоду, завдавши збитків державі майже на 200 мільйонів доларів. Ю.Тимошенко відкидає всі звинувачення. Вона порівняла цей суд з показовими процесами у сталінські часи і звинуватила В.Януковича у спробах перетворити Україну на концтабір у стилі радянського періоду. Хоча це й перебільшення, важко позбутися враження, що судовий процес проти неї є політично вмотивованим. Кілька колишніх міністрів Ю.Тимошенко арештовані, вони знаходяться за
ґратами. Окрім поточних звинувачень, проти неї самої порушено ще низку кримінальних справ».

Насправді, вважає The Economist, «поруч з Ю.Тимошенко на лаві підсудних знаходиться також довіра до В.Януковича і його відданість демократії. Якщо в кінці цього процесу стане зрозуміло, що він використовував судову систему для зведення особистих політичних рахунків, його підтримка демократії буде виглядати обманом. Цей суд, метою якого було поліпшити його авторитет, загрожує повністю його знищити».

«Якщо Ю.Тимошенко посадять за ґрати (а їй загрожує термін до 10 років), вона перетвориться на політичну мученицю. А за В.Януковичем навіки залишиться саме те клеймо, від якого він так наполегливо намагався позбутися: неорадянського автократа», - зазначає британське видання.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...