Тернопільський виборчком знову не пустив в облраду 16 свободівців

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© digimedia.ru
Провладні партії не зацікавлені у заміщенні депутатів від опозиційної "Свободи" і не пов'язаних з виконавчою владою "єдиноцентристів", щоб в облраді не утворилася стійка права більшість.

Тернопільська обласна виборча комісія, яку Центрвиборчком сформував 13 лютого в новому складі, 18 лютого, не змогла провести засідання, щоб нарешті прийняти рішення про заміщення 19 депутатів облради (з них 16 - від ВО "Свобода" - ред.), які стали депутатами інших місцевих рад і Верховної Ради України.

За інформацією ZN.UA, проігнорували засідання по три представники Партії регіонів, КПУ і Народної партії. У роботі комісії не брав участь і представник "Фронту змін", якому раптово стало погано.

Тому для проведення засідання комісії у складі 17 осіб не вистачило кворуму.

Нагадаємо, що 11 лютого ЦВК розпустила попередній склад ТВК через "систематичні і грубі порушення Конституції і законів України", дворічну бездіяльність по заміщенню 16 депутатів облради (13 - від ВО "Свобода" і трьох - від "Єдиного центру"), які за результатами виборів 31 жовтня 2010 року стали депутатами інших місцевих рад. Ця бездіяльність була неодноразово визнана судами.

Ще три вакансії утворилися в листопаді минулого року, коли голова облради Олексій Кайда і ще двоє свободівців - Олег Сиротюк і Едуард Леонов стали народними депутатами. А 13 лютого ЦВК розглянула подання місцевих організацій політичних партій і затвердила новий склад Тернопільської обласної виборчої комісії.

Обласні організації політичних партій, які мали власні фракції у Верховній раді попереднього скликання, коли приймали нову редакцію закону про місцеві вибори, - Партія регіонів, КПУ, Народна партія і "Батьківщина" - отримали максимальну, дозволену законом, кількість представників в обласній виборчій комісії - по три кожна. Провладні партії не зацікавлені в заміщенні депутатів від опозиційної "Свободи" і не пов'язаних з виконавчою владою "єдиноцентристів", щоб в обласній раді не утвориліся стійка права більшість.

Не зацікавлена в повноцінній роботі облради і ВО "Батьківщина", яка за результатами позачергових виборів у березні 2009 року отримала в представницькому органі області невелику кількість мандатів - 12 і від них відразу відмовилася. Ця партія хоче позачергових виборів облради, які б відображали актуальні політичні симпатії в краї. Про це неодноразово заявляв керівник обласної організації "Батьківщина", народний депутат Василь Деревляний.

За результатами виборів у Верховну раду в жовтні 2012 року "Батьківщину" у Тернопільській області підтримали 39% виборців. !zn

Читайте також:

Свободівець, оштрафований за вивішування прапора УПА, оскаржив рішення суду

Тернопільський опозиціонер "образив" владу плакатами з Леніним і Сталіним. Проти нього подали більше 10 позовів (ФОТО)

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі