Топ Новини

Теффт: США засуджують витік будь-якої таємної інформації

14 січня 2011 в 12:26
Посол США в Україні Джон Теффт заявляє, що Сполучені Штати Америки засуджують витік будь-якої таємної або конфіденційної інформації. Про це він сказав сьогодні журналістам у Києві.
Посол США в Україні Джон Теффт заявляє, що Сполучені Штати Америки засуджують витік будь-якої таємної або конфіденційної інформації. Про це він сказав сьогодні журналістам у Києві. «Ми засуджуємо витік будь-якої таємної або конфіденційної інформації. Ми не бачимо ніякого виправдання таким діям», - сказав Дж.Теффт. Також посол США додав, що не буде коментувати зміст конкретних депеш, телеграм або чогось іншого. Відповідаючи на питання, чи висували представники української влади якісь протести посольству США в Україні з приводу появи певної інформації про переговори американських дипломатів з представниками української влади та бізнесу, опублікованої на сайті Wikileaks, Дж.Теффт сказав, що не буде коментувати своє спілкування з урядом України. На питання про можливість його відкликання з посади посла США в Україні через появу інформації на Wikileaks, Дж.Теффт закликав звернути увагу на заяву спікера Державного департаменту США на цю тему. Зокрема, Дж.Теффт нагадав, що, відповідно до цієї заяви не планується ніяких масштабних відкликань чи ротацій послів США. Нагадаємо, у числі перехоплених WikiLeaks телеграм дипломатичного відомства США є документи, що стосуються України - зокрема пропозиції щодо реформ, які потрібно провести в країні. 3 грудня WikiLeaks опублікував донесення посла США в Україні Джона Теффта, написане після зустрічі дипломата з екс-президентом країни Леонідом Кучмою, згідно з яким були озвучені умови передання Севастополя Росії. 6 грудня заступник голови парламентського Комітету з питань закордонних справ Леонід Кожара заявив, що ходив «на сповідь» до посольства США. 7 грудня був заарештований засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассанж. 8 грудня заступник глави адміністрації президента Ганна Герман назвала тих, кому в Україні варто боятися WikiLeaks. У свою чергу лідер БЮТ, колишній прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко впевнена, що при оприлюдненні матеріалів сайтом Wikileaks не може з'явитися інформація, яка могла б її скомпрометувати.

У публікаціях Wikileaks, серед інших, йдеться про те, що екс-глава МВС Юрій Луценко отримав наказ заарештувати соратників Юлії Тимошенко Олександра Турчинова та Андрія Кожем'якіна за те, що вони намагалися приховати зв'язок Тимошенко з кримінальним бізнесменом Семеном Могилевичем. Про це колишній міністр розповів послу США в Україні.

За матеріалами УНІАН

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...