Топ Новини

Sueddeutsche Zeitung: Янукович провадить війну проти власного народу

16 серпня 2011 в 10:48
Створюється враження, що, прагнучи відплати, президент України Віктор Янукович оголосив війну половині населення своєї країни, пише оглядач німецької газети Sueddeutsche Zeitung Томас Уран.
yanuk_1131104_pres.jpg
president.gov.ua

У київському президентському палаці такого ніхто собі й уявити не міг. Проти арешту лідера опозиції протестують не тільки Вашингтон, Брюссель і Берлін. Москва теж висловила своє невдоволення. Православна церква України вимагає негайного звільнити Тимошенко. З такою ж вимогою виступають відомі українські письменники й брати-боксери Кличко, які користуються величезною популярністю .

 Це відчутний удар по авторитету президента Януковича, який так намагався поліпшити свою репутацію, підмочену з часів «помаранчевої революції» 2004 року. Тоді результати виборів були сфальсифіковані на користь Януковича. Тимошенко й Ющенко вивели мільйони демонстрантів на вулиці та змусили здійснити повторні вибори.

Щоправда, незабаром герої «помаранчевої революції» безнадійно розсварилися між собою, чим і скористався Янукович у ході президентських виборів 2010 року.
 Він здобув перемогу над Тимошенко, хоча й тут було чимало ознак фальсифікації результатів виборів.

Для подолання розколу в країні Януковичу слід було зробити жест примирення. Адже західна й центральна України, включно з Києвом, підтримують Тимошенко. У цих районах абсолютна більшість населення вимагає демократичних реформ і зближення із Заходом. Російськомовні ж регіони на півдні й сході України, звідки родом Янукович, як і раніше перебувають під контролем пострадянської еліти, що складається з членів промислових кланів, а також партійних функціонерів і представників спецслужб. Януковичу, проте, навіть і в голову не прийшло спробувати зміцнити свою позицію в регіонах, які голосували проти нього.

Більше того, прихильники Януковича розгорнули ретельно підготований наступ на всі державні структури. В адміністрації, органах юстиції, спецслужбах і навіть у державних концернах здійснюють чистки керівних кадрів. Наприклад, міністром освіти призначено історика Дмитра Табачника, схильного до провокаційних висловлювань і відомого своєю різкою критикою на адресу західних українців з їхньою особливою культурною та історичною свідомістю. Новий міністр тут же почав чистки в університетах. Створюється враження, що, жадаючи відплати, Янукович оголосив війну половині населення своєї країни.

Природно, що, перебуваючи під контролем прихильників Януковича, прокуратура ініціює судові розслідування лише проти опозиціонерів. Штучно сконструйованими виглядають і звинувачення, висунуті проти Тимошенко. Вона нібито підписала в 2009 році невигідну для України угоду про постачання російського газу. Це звинувачення просто гротескне. Можливо, українська прокуратура збирається викликати в суд російського прем'єра Путіна, який дав би свідчення про те, що в ході перемов він просто ошукав Тимошенко? Москва, до речі, тут же відкинула висунуте проти Тимошенко звинувачення.

Правда, було б наївно вважати, що Кремль намагається захистити Тимошенко. Швидше, Москва із задоволенням констатує той факт, що Янукович скомпрометував себе на Заході, а це означає, що тепер можливості його лавірування між Заходом і Сходом виявляються досить обмеженими. І вже незабаром Путін йому продемонструє, що тільки він зможе вивести українського президента з ізоляції.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...