Топ Новини

Суд скасував реєстрацію кандидатом у депутати екс-заступника голови СБУ Сацюка

20 серпня 2012 в 09:31
Рішення про реєстрацію кандидатом у депутати екс-заступника голови СБУ Сацюка приймали члени ЦВК від опозиції Магера і Шелудько. Тепер вони можуть позбутися посад.
sacuk.jpg
peoplenews.com.ua

Суд скасував рішення про реєстрацію екс-першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка кандидатом в депутати по округу 62 в Житомирі. Таке рішення увечері в неділю, 19 серпня, виніс Київський апеляційний адміністративний суд.

«Визнати протиправною та скасувати постанову ЦВК від 3 серпня 2012 року в частині реєстрації Володимира Сацюка кандидатом у народні депутати», - йдеться в рішенні суду, яке цитує «Українська правда».

Підставою для скасування реєстрації Сацюка стало непроживання його на території України протягом останніх п'яти років.

Рішення про скасування реєстрації Сацюка суд виніс за позовом кандидата в одному з округів Києва Ганни Федорченко (висунута від Молодіжної партії), тоді як Сацюк був зареєстрований кандидатом по округу в Житомирі.

Разом з Сацюком по цьому округу до парламенту балотується голова Житомирської обласної державної адміністрації Сергій Рижук.

Окрім скасування реєстрації Сацюка, суд також визнав протиправними дії двох членів Центрвиборчкому від опозиції - Андрія Магери та Валерія Шелудька.

«Визнати протиправними дії члена ЦВК Андрія Магери при підготовці до розгляду на засіданні ЦВК від 3 серпня 2012 року питання про реєстрацію кандидатом у депутати в 62 окрузі Володимира Сацюка», - говориться в рішенні суду.

«Визнати протиправними дії члена ЦВК Валерія Шелудька щодо повернення скарги кандидата Федорченка без розгляду та невнесення на розгляд ЦВК питання про скасування реєстрації Володимира Сацюка кандидатом в депутати», - також говориться в рішенні.

Окремою постановою суд постановив «про порушення, допущені членами ЦВК Шелудьком і Магерою, довести до відома президента України та голови ЦВК для вжиття відповідних заходів».

У мотиваційній частині окремої ухвали дії членів ЦВК трактовані як порушення присяги.

Як відомо, питання про звільнення членів ЦВК розглядає Верховна Рада за поданням президента.

Рішення набуде чинності після закінчення терміну оскарження у Вищому адміністративному суді.

Читайте також:

ЦВК не знайшов підстав відмовити футболістові Шевченку в праві балотуватися в Раду

ЦВК відмовила в реєстрації кандидату у депутати Кармазіну

Тимошенко і Луценко отримали остаточну відмову в реєстрації кандидатами в нардепи

На одне місце в парламенті за мажоритаркою претендують у середньому по 15 осіб

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...